Президент України Володимир Зеленський звернувся до громадян щодо так званої формули Штайнмаєра.

Про це він сказав у своєму відеозверненні у четвер 3 жовтня.

Президент ще раз наголосив, що “Формула Штайнмаєра” не означає, що Україна визнає анексію Криму і відмовляється від Донбасу.

“Чи передбачає вона (формула – ред.), що вибори на Донбасі пройдуть завтра і під дулом кулеметів? Ні. Чому три роки тому попередній президент України заявляв про початок роботи з імплементації цієї формули? Невже він хотів зрадити Україну? Ця формула каже лише одне – коли має запрацювати так званий закон про особливий статус Донбасу. А саме, після проведення там місцевих виборів, які відбудуться за Конституцією України, законодавством України та після публікації звіту ОБСЄ про те, що вибори відбулися відповідно до міжнародних демократичних стандартів. Ось з чим погодилася Україна в Мінську”, – сказав Зеленський.

Зеленський наголосив, що Київ не підписував жодних документів із представниками так званих “ДНР” і “ЛНР”.

“Далі відбудеться зустріч у “нормандському форматі” разом з президентом Франції, канцлером Німеччини та президентом Російської федерації, де ми обговоримо шляхи припинення війни на Донбасі”, – сказав він.

“У той же час я дуже прошу всіх виважено і спокійно підійти до ситуації і не піддаватися на маніпуляції і провокації деяких осіб. Вони дуже хочуть використовувати вас, і повернути собі можливість по грабежу, не стати жертвами політичного переслідування і уникнути кримінальної відповідальності. Цього не буде . Все буде Україна! ” – додав Зеленський.

Він також підкреслив, що новий закон про особливий статус Донбасу буде враховувати “червоні лінії” і громадську думку.