Колишній президент Грузії Міхеіл Саакашвілі заявив, що потрапив на батьківщину через третю країну, оскільки його життю загрожувала небезпека.

Відповідну заяву він зробив у записаному ще перед арештом відео, яке оприлюднено на сторінці Саакашвілі у Facebook.

За словами Саакашвілі, його життю загрожувала небезпека. Вождночас грузинський мільярдер і лідер правлячої партії “Грузинська мрія” Бідзіна Іванішвілі та нинішній прем’єр Грузії Іраклій Гарібашвілі зірвали його плани вилетіти літаком з Азербайджану.

“Всім привіт з одного з лісів західної Грузії. Я опинився тут через третю країну. Після того, як я дізнався, що Іванішвілі відправив Гарібашвілі в Азербайджан, мій літак, на який я їхав о 2 годині ночі, повинні були збити в цих країнах. Я вирішив в’їхати до Грузії набагато менш комфортним способом, за допомогою моїх друзів з різних країн”, – розповів Саакашвілі.

Недавно стало відомо про те, що ув’язнений експрезидент Грузії Міхеїл Саакашвілі почав їсти мед і пити натуральний сік.
Про це повідомила начальниця Спеціальної пенітенціарної служби Грузії Ніка Цхварашвілі, повідомляє Грузія online.

«Він почав їсти мед і пити натуральний сік. Тобто, його організму не загрожує виснаження», — заявила Цхварашвілі.

Також на Facebook-сторінці Саакашвілі з’явилося його звернення до міжнародного співтовариства, у якому політик заявив про незаконне утримання під вартою без суду.

«Відповідно до законодавства Грузії, будь-яка особа, затримана на підставі чинної та тривалої справи, має бути негайно доставлена до суду. Мене вже 9 днів тримають у тюрмі без слухання, і моєму адвокату суддя у справі сьогодні сказав, що в найближчі тижні слухань не очікується. Існує очевидна спроба не допустити моєї появи на публіці перед запланованим другим туром виборів, у той час, як майже в кожному великому місті моя партія йде слідом за партією Іванішвілі», — йдеться у дописі.

Як відомо, у 2018 році експрезидента Грузії Міхеіла Саакашвілі визнали винним у двох справах.

Його засудили до 3 років позбавлення волі за помилування колишніх співробітників МВС, засуджених у справі Сандро Гиргвліані, і ще до 6 років – по справі про побиття колишнього депутата Валерія Гелашвілі.
Напередодні нових виборів Саакашвілі повернувся в Грузію і потрапив за ґрати. Поліція оприлюднила відео із затриманим Саакашвілі.
За даними прокуратури Грузії, після прибуття політика в країну 1 жовтня проти нього порушили ще одну кримінальну справу – про незаконний перетин грузинського кордону. Це п’ята кримінальна справа проти нього.