Під час свого візиту до Грузії голова Верховної Ради Андрій Парубій закликав місцевого патріарха Іллю ІІ підтримати ініціативу вселенського патріарха Варфоломія щодо надання Україні Томосу. У зв'язку з цим спікер сповістив про поточний стан справ щодо цього.

Про це повідомили у прес-службі апарату українського парламенту.

"Український парламент, Президент України, всі ієрархи Української православної церкви Київського Патріархату, Української автокефальної православної церкви, частина архієреїв Московського патріархату в Україні звернулися до всесвятійшого патріарха Варфоломія з проханням надати Єдиній українській православній церкві Томос про автокефалію, адже це хоче більшість православних українців, це запорука єдності нашої церкви, це запорука єдності нашого народу", – підкреслив політик.

ПопулярнеМасові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Також він розповів Іллі II про воєнну агресію Кремля щодо України.

Грузинський патріарх, зі свого боку, наголосив, що його церква "щоденно гаряче молиться за мир і єдність у братній Україні".

"Ми розраховуємо, що цю складну проблему в Україні буде вирішено позитивно. Грузинська Православна Церква теж пройшла дуже складний шлях до отримання Автокефалії", – підсумував священнослужитель.