Сьогодні, 3 січня, Україна і США відзначають 30-річчя встановлення дипломатичних відносин.
https://www.youtube.com/watch?v=cKfUyxFtO2c&t=6s
Про це повідомляє у Фейсбуці пресслужба Міністерства закордонних справ України, передає Укрінформ.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив, що у 2021 році українські дипломати забезпечили “безпрецедентно тісний діалог на найвищому та високому рівнях з новою адміністрацією США”:
«У 2021 році ми забезпечили безпрецедентно тісний діалог на найвищому та високому рівнях з новою адміністрацією США. Перлиною дипломатичної роботи став візит Президента до США на початку осені, який приніс понад 20 нових угод і заклав фундамент подальшого зміцнення стратегічного партнерства України та США».
Як відзначено у підписаній у листопаді 2021 року оновленій Хартії стратегічного партнерства Україна-США, наше партнерство базується на спільних цінностях і спільних інтересах наших держав, включаючи непорушність кордонів, відданість мирній, вільній і цілісній Європі, захист суверенітету і територіальної цілісності, прав і свобод людини, визнання демократії і верховенства права як головних гарантів безпеки, свободи і процвітання.
Україна та США ставлять перед собою амбітні цілі у подальшому розвитку двосторонніх відносин та залишаються відданими відстоюванню спільних пріоритетів та цінностей у дусі стратегічного партнерства.