У листі до голови ОБСЄ в Україні Мартіна Сайдіка (в якому погоджується так звана формула Штайнмаєра), підписаному представником України в тристоронній контактній групі Леонідом Кучмою, немає нічого, чого не було б в уже підписаних Україною Мінських угодах.

Про це заява голови комітету Верховної Ради з міжнародних відносин і нардепа від “Слуги народу” Богдана Яременка.

“Акції протесту. Я за. Правильно, це складне питання і думка громадськості має бути почута … Проти чого я? Проти нагнітання. “Ні капітуляції” – це дуже небезпечна заявка, це заявка про нерозуміння того, що відбувається.

Капітуляція, якщо і була в Україні, коли було закладена основа всього того, що зараз раптом почало турбувати людей – це формула Штайнмайера і так далі – це вересень 2014 року і лютий 2015 року, коли було підписано Мінські угоди, де є все те, на що погодився Кучма у вересні цього року”.

Яременко зауважив, що в документі, який підписав представник України в тристоронньої контактній групі Леонід Кучма, немає нічого, чого не було б в підписаних Україною Мінських угодах.

Він заявив, що відмова від мирних переговорів зараз призведе до ізоляції України та створить багато проблем.

“Я розумію, що мирні переговори не повинні відбуватися за рахунок пожертвувань засадничими речами, але не жертвувати чимось у цих переговорах ми не зможемо. Тому не треба боятися формули Штайнмаєра, не треба говорити про капітуляцію, вона вже відбулась. Більше ніж було, вже ніхто не допустить… Ми повинні пройти шлях Мінських домовленостей до кінця”, – підсумував представник “Слуги народу”.

Додамо, що раніше політичний експерт Руслан Бізяєв заявив, що найбільша таємниця формули Штайнмаєра полягає в тому, що її немає.

А якщо ми візьмемо кількість протестуючих, які виходять на вулиці, то це поки слабо нагадує акції протести. Це мікс протестних настроїв, у яких навіть немає цілісної конструкції.

Зате завдання у цих протестів є, вважає експерт, – розгойдати ситуацію. І при цьому українцям варто розуміти найважливішу річ – результатом цього розгойдування буде розвал України.

«Мені дуже цікаво – люди, які зараз хитають будку, вони-то розуміють, що вони роблять? Вони пам’ятають, що вони говорили раніше? Як Луценко говорив, що всі, хто не згоден з цим законом – автомат в руки і в окоп?», – зазначає Бізяєв.