Колишній голова Верховної Ради Володимир Литвин назвав главу української делегації в Тристоронній контактній групі Леоніда Кравчука “патентованою політичною повією”. Так Литвин прокоментував своє ставлення до роботи першого президента України, а також звільненого з ТКГ Вітольда Фокіна в інтерв’ю інтернет-виданню “Страна”.

“Люди, які займали високі посади, а потім відійшли від політики, часто охоплені бажанням бути почутими. Коли у них з’являється така можливість, вони намагаються навчити, як слід працювати – правильно і відповідально… Але ж з Кравчуком все зрозуміло: це патентована політична повія… І причому завжди”, – зазначив Литвин.

Пояснюючи свої слова, ексголова Ради згадав ставлення Кравчука до Вітольда Фокіна відразу після його призначення і після звільнення з ТКГ.

“Останній наочний приклад: спочатку в інтерв’ю говорить, що вони з Фокіним сиділи, обговорювали Мінський процес п’ять годин. А потім, як тільки активісти прибігли і почали качати свої права… заявляє, що до Фокіна мало ніякого відношення не має. А якщо Фокін хоче йти, то нехай йде. Але вони ж начебто п’ять годин сиділи і обговорювали ситуацію, начебто домовилися, хто чим займатиметься”, – пояснив Володимир Литвин.

Також. Екс-спікер Верховної Ради України Володимир Литвин вважає, що термін каденції президента України Володимира Зеленського багато в чому залежатиме від результатів місцевих виборів.

За його словами в інтерв’ю “Стране”, президент “встоїть і навіть зміцниться”, якщо отримає “помітний результат”.

“Коли владу отримав Віктор Янукович, домінуюче звучання отримала теза: “Ми прийшли ненадовго, ми прийшли назавжди”. Сам він нагадував могутнє дерево. І з ним сталося те, що трапляється в природі – здавалося б, потужне дерево ламається від, здавалося б, невеликого пориву вітру. Виявляється, через безнадійну підточеність зсередини”, – сказав він.

Водночас Зеленського Литвин порівняв із легкою вербою, підвладною всім вітрам, яка “гнеться на всі боки, але стоїть”.

“У партії все ще є рейтинг і його потрібно відчутно не втратити, а також утримати під контролем свою фракцію в Раді, не дати зруйнувати монобільшість. Цілком очевидно, що Зеленського будуть розхитувати опоненти, висмикувати депутатів із фракції”, – зазначив політик.