Бахмут під вогневим контролем ЗСУ, але штурмувати його ніхто не буде. Основне завдання Сил оборони України охопити по флангах Бахмут і відрізати весь російський окупаційний контингент, що знаходиться безпосередньо в місті. Тому найсерйозніші бої зараз відбуваються в районі Кліщіївки.

Про це розповів військовослужбовець, голова ради резервістів сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко.

«Бої відбуваються по флангах міста Бахмут, сам Бахмут на даний момент перебуває під вогневим контролем. Питання вводу військ, коли там російський контингент, і питання прямих штурмів зараз не стоїть – просто захоплювати місто просто для того, щоб просто захопити і продемонструвати якусь політичну складову, того не вартує”, — наголосив Тимочко.

Він зазначив, що зараз у ЗСУ стоїть завдання по флангах охопити місто, відрізати весь російський контингент, який знаходиться безпосередньо у місті. Бої, як завжди, продовжуються більше в районі Кліщіївки.

«Росіяни намагаються тримати оборону. Питання Кліщіївки, Андріївки — це швидше їхнє розуміння того, що ми по південно-східному напрямку можемо, здійснивши прорив їхніх сил, збільшити абсолютні шанси звільнення Донецької області, що для них буде смертельним результатом. На східний напрямок були підтягнуті свіжі резерви росіян, і буда проведена ротація військ, але, як бачимо, на даному етапі результату немає. Тип паче, є вже повністю підтверджена інформація, що навіть частину десантників було перекинуто зі східного напрямку на південний, а на східний вони перекинули умовно лінійні з’єднання”, — наголосив Тимочко.

Тому, з Бахмутом «історія не закінчується», йдуть запеклі, жорстокі бої. Окупанти не можуть змиритися з тим, що втратили Кліщіївку та Андріївку.

Про це заявив офіцер бригади швидкого реагування Рубіж Нацгвардії Павло.

«Ворог підвищує активність. Росіяни не можуть змиритися з тим, що вони втратили Кліщіївку, Андріївку. Вони намагаються продовжувати наступальні дії на інших відтинках Бахмутського напрямку. З Бахмутом історія не закінчується. Йдуть запеклі, жорстокі бої», — сказав він

За його словами, зараз завдання Сил оборони утриматися для того, щоб надалі щось планувати.

Павло каже, що операція зі звільнення Бахмута — це має бути щось нове, таке, якого ще не було. Він нагадав, що окупанти в боях за Бахмут поклали десятки тисяч людей. ЗСУ не можуть йти таким шляхом.

«Зараз ми знаходимось на панівних висотах в околицях Бахмуту, попереду нас дуже важливі логістичні маршрути для ворога», — сказав він.

За словами Павла, наразі це дуже популістичні прогнози, але якщо ми візьмемо контроль над логічтичними маршрутами, то наш успіх буде набагато ближче.

Крім того, на Бахмутському напрямку окупаційна армія РФ перемістила логістичне навантаження і інтенсивніше використовує траси Попасна — Бахмут і Соледар — Бахмут. 

Про це розповів Олег Калашніков, пресофіцер 26-ї артбригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича.

«Якщо дивитися на логістичні зв’язки ворога, то на Бахмутському напрямку їх декілька. Південніше – це траса Горлівка — Бахмут, де ми постійно не давали спокою окупантам. За Горлівкою є ще одна траса більш місцевого значення Семигір’я — Кодема, звідки йшло розгалуження на Зайцеве, Кліщіївку, Курдюмівку. Ми також час від часу цей відтинок Семигір’я — Кодема потрошки діставали. Тому логістичне навантаження противника перемістилося. Далі йде траса з Дебальцевого, яка менш безпечніша для російських військ. А відносно найбільш безпечні для них траси Попасна — Бахмут і Соледар — Бахмут», — розказав пресофіцер.

Як пояснив Олег Калашніков, саме цих два напрямки окупанти використовують більше, ніж траси південніше, бо на сьогодні ЗСУ мають менше можливостей діставати туди своєю зброєю.