Відмова Китаю засудити війну Росії проти України є репутаційним ризиком і позначається на іміджі країни, заявив віце-голова Єврокомісії і комісар ЄС з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс. 

Про це повідомляє AFP.

«Зрозуміти позицію Китаю щодо війни Росії проти України нам важко так тому, що цим Китай порушує свої ж основоположні принципи», — пояснив Домбровскіс студентам одного з провідних університетів КНР.

Він також зазначив, що обсяги експорту продовольства і високі ціни на енергію, що знизилися в результаті війни, спричиняють негативні наслідки і для КНР.

«Тому важко зрозуміти, як саботування Росією експорту зерна з України може бути на користь Китаю», — зазначив єврокомісар.

Нагадаємо, Китай утримався від голосування Генеральної асамблеї ООН, у якому інші члени вимагали від Москви вивести свої війська з України та припинити бойові дії.

Схоже, те, що Китай утримався від голосування, свідчить про те, що він намагається«триматися дипломатичної сторони» щодо війни РФ проти України.

Валдіс Домбровскіс також наголосив на ризиках для міжнародної репутації Китаю.

За словами Валдіса, позиція Пекіна «позначається на іміджі країни не тільки у європейських споживачів, а й у бізнесу».

До цього Домбровскіс відвідав економічний мегаполіс КНР Шанхай. У Пекіні 25 вересня відкривається десятий діалог між ЄС та Китаєм з питань торгівлі та економіки.

Однією з тем форуму стане заплановане розслідування Євросоюзу щодо китайських субсидій для електромобілів. На думку Єврокомісії, Пекін за допомогою високих субсидій знижує ціни на китайські електромобілі, тим самим порушуючи ситуацію на ринках. Пекін незадоволений запланованим розслідуванням.