Новий керівник батальйону «Вовки да Вінчі» Сергій Філімонов висловив свої думки щодо зміни головнокомандувача ЗСУ. Він підкреслив величезний внесок Валерія Залужного, проте заявив, що ЗСУ мають стати за новим Главкомом Олександром Сирським.

Філімонов зазначив у своєму інтерв’ю, що критикувати призначення Олександра Сирського на цю посаду можуть лише ті, хто реально бере участь у війні.

 «Валерій Федорович Залужний — це дуже велика людина. Для нашого батальйону він взагалі як батько. Це людина, яку дуже поважав «Да Вінчі» — людина, яку дуже поважаємо ми. І я вважаю, що завдяки йому якраз ми і маємо країну зараз. Бо якщо б не він, я не знаю, хто впорався в той момент з тими викликами, які були. Але зараз головнокомандуючим став Сирський. І цивільні, в основному цивільні, починають критикувати якось, розганяти нездорові історії. Це не їхня справа, я скажу так. Тому що ті люди, які воюють, якщо вони самі вирішать, а серед військових досить багато громадянського суспільства, досить багато людей, які можуть говорити і мають право говорити про це. Якщо там будуть великі проблеми, нехай ці люди говорять, а не цивільні. Самі знаємо, про що йде мова», — сказав Філімонов.

Військовий згадав, що після початку повномасштабного вторгнення до нього звернулися з Сухопутних військ, хоча підрозділ «Гонор» не належав до жодного з них. Він був запрошений на зустріч з Сирським.

 

«Він зі мною поспілкувався, сказав, чи можете ви взяти цей напрямок, чи можемо ми на вас розраховувати, що вам для цього треба. Для мене тоді було здивування, що командувач Сухопутних військ зустрічається з групами, розглядає їх, дивиться на досвід, спілкується і дає конкретні задачі. І я думаю, що це дуже повпливало на оборону Києва. Я тоді дуже заповажав Сирського. А далі наш батальйон довгий час перебував в особистому резерві Сирського», — пригадав Філімонов.