Якщо Україна зможе відвоювати Крим – Росія може втратити домінуюче положення в Чорному морі.

Про це пише польське видання Forsal

Зазначається, що південний напрямок має пріорітетний статус для українскього військово-політичного керівництва

“Ймовірно, скоро ми зрозуміємо, як саме українське командування вирішило свою основну стратегічну дилему – куди завдавати головного удару? Щодо Криму чи, швидше, Донбасу? Баланс довгострокових чинників свідчить про пріоритетність південного напряму. Тому що відвоювання Кримського півострова (обов’язково разом із Севастополем) докорінно змінило б геостратегічну головоломку, позбавивши Росію домінуючого становища в Чорному морі, залишивши їй лише клаптики слабко облаштованого інфраструктурою узбережжя біля північно-східних берегів басейну, з уже тісною базою в Новоросійську. що перекинуто з загрозливого Криму левову частку кораблів Чорноморського флоту)”, – зазначили у ввиданні.

Також аналітики видання зазначили, що відвоювання Криму означало б крах всіє російської політики просування на південь

“Це звело б до нуля шанси Росії на військову загрозу Одесі чи Придністров’ю, ускладнило б реальний вплив на ситуацію в кавказьких державах, послабило б можливості військового та економічного тиску на Туреччину та унеможливило б спроби маніпуляції та саботажу в балканських країнах. Символічно, що теж важливо, це означало б крах усієї російської політики просування на південь, розпочатої Петром I під Полтавою і згодом успішно продовженою Катериною II”, – вважають у виданні.

Додамо: на нашій території перебувають 375 тисяч військових та 6 тисяч одиниць важкої техніки. Про це розповів військовий оглядач, майор запасу та ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман.

“Багато хто каже, що пріоритетом має бути південний напрямок, тому що дуже важливо відрізати Крим, угруповання російських військ від постачання по суходолу з материкової частини Росії. Тобто перерізати цей коридор, вийти на узбережжя Азовського моря. Таких прогнозів багато, і ми розуміємо, що це буде дуже важливо. Але не факт, що саме такий контрнаступ ми планували, і що саме ці плани розробив наш Генштаб”, – каже Гетьман.

У той же час глави адміністрацій населених пунктів на захоплених територіях України повідомляють про те, що окупанти рухаються у бік Криму, також намагаються втекти й колаборанти. На деяких ТОТ росіяни намагаються створювати додаткові оборонні споруди. Вони в паніці, заявив керівник пресофісу Херсонської ОВА Олександр Толоконніков в інтервʼю.

“Зараз відбувається рух у бік Криму з боку колаборантів і спостерігається велика паніка серед них. Вони намагаються втекти, не лише офіційно, а й неофіційно. Деякі намагаються втекти, попри спроби російських військових та ФСБшників їх затримати. Деякі окупанти продовжують створювати оборонні споруди та змінювати їхнє місце розташування, а блокпости знімають у деяких районах. Все це викликає паніку та рух у бік Криму та Росії. Найімовірніше, це пов’язано з розумінням того, що необхідно бігти, оскільки небезпека є близькою”, — сказав гість ефіру.

Він також прокоментував ситуацію із “евакуацією” людей. На думку Толоконнікова, окупанти спробують прикриватися мирним населенням під час відступу із захоплених територій. Але люди спробують уникати окупантів, адже йти на колабораціонізм ніхто не хоче.

“Важливо йти у протилежному напрямку від руху окупантів. Не варто намагатися переміщатися разом з ними, оскільки вони активно використовуватимуть свої вогневі позиції, щоб зупинити та затримати ЗСУ”, — додав керівник пресофісу Херсонської ОВА.

Толоконніков порадив громадянам вибиратися на підконтрольну Україні територію.