Європейський союз ймовірно буде блокувати судна, які обходять встановлені обмеження в рамках 11 санкційного пакета щодо Росії.

За даними різних ЗМІ їх може бути від 100 до 600 суден.

В 11 пакеті санкцій проти Росії йдеться про порушення стелі цін на нафту 60 доларів, встановлених G7.

“Оскільки граничні ціни на російську нафту та нафтопродукти вже встановлені, основна увага зараз приділяється усуненню лазівок та ефективнішому дотриманню обмежень”,
– йдеться у документі.

2022 року країни G7, ЄС та Австралія ввели обмеження цін на нафту. За даними деяких ЗМІ країни G7 це обмеження і надалі зберігатиметься на рівні 60 доларів.

Додамо, за словами політолога Володимира Фесенка, тактика санкцій у нинішній ситуації полягає у тому, що обмеження проти Росії поступово посилюються. Західні союзники України шукають слабкі місця або ті “шпарини”, де Москва намагається обійти санкції. Саме у таких сферах і посилюється санкційний тиск.

Головне завдання – перекрити для Росії шляхи обходу санкцій.

Як зазначив Фесенко, ще залишаються достатньо великі обсяги торгівлі з Росією. На думку політолога, у цьому плані також поступово будуть вводитися обмеження.

“Однак найважливіше зараз – перекривати канали обходження санкцій для Росії. Адже Москва намагається організувати тіньовий експорт європейських та американських товарів, зокрема електронних компонентів”,
– наголосив Фесенко.

Фесенко вважає, що існує велика прогалина у санкціях, пов’язана з атомною енергетикою. Зокрема, потрібно вводити санкції проти “Росатому”. Адже це велика російська компанія, яка розвиває атомну енергетику за межами Росії.

“Проблема не у тому, що Росія на цьому заробляє. Таким чином Кремль створює мережу атомних загроз для інших країн. Як це працює, ми бачимо на прикладі Запорізької АЕС”,
– сказав політолог.

Він припустив, що через вплив на АЕС росіяни можуть шантажувати Туреччину та керівництво країн Європи. Аби уникнути цього, потрібно ввести жорсткі обмеження проти “Росатому”.