Збройні сили України ведуть бойову роботу під Берховкою Бахмутського району. Очікується подальше просування з виходом на північ Бахмута і повернення раніше захоплених окупантами країни-агресора Росії позицій. Війська просуваються з півдня в бік Кліщіївки і взяли траси логістики, щоб згодом організувати оточення російських окупантів в місті. Про це заявив командир одного з підрозділів ЗСУ Денис Ярославський.

Він розповів про те, що українські війська планують просунутися на північ Бахмута.

“Перебуваю під Берховкою. Берхівка – це найвища точка на північ від Бахмута. З цієї точки, через подальше просування, ми зайдемо на північ Бахмута і повернемо позиції, які втратили ще в січні”, – сказав Ярославський в ефірі Еспресо 

За його словами, 3-тя окрема штурмова бригада з іншими підрозділами ЗСУ рухається з півдня в бік Клещіївки. Взяті всі логістичні траси, надалі українські війська мають намір оточити окупантів у Бахмуті.

“Ці дії Сил оборони дозволили взяти під контроль ЗСУ всі логістичні траси, що дозволяє просуватися, щоб надалі взяти Бахмут в оперативне оточення. Ми бачимо пересування ворога в місті і знищуємо його техніку. За останній тиждень Силам оборони України вдалося просунутися на 1 км на північ від Бахмута”, – підкреслив Денис Ярославський.

Міноборони РФ намагається взяти гору над приватною військовою компанією (ПВК) “Вагнер” Євгена Пригожина. Про це сьогодні, 14 червня, сказав керівник російського правозахисного проєкту “Служба підтримки” Ілля Красильщик.

“Є окремий сюжет, який постійно триває, під назвою “конфлікт Євгена Пригожина з Міністерством оборони”… Там іде постійна така апаратна боротьба. Щодо ПВК, дійсно є формально багато ПВК. Але в реальності загалом дійсно ми знаємо про одну ПВК, яка працює. А деякі формування, які у нас формально ПВК не є, за ПВК цілком собі можуть зійти. Тобто це така, знаєте, феодальна роздробленість, де є різні загони бандитів, яких намагаються між собою якось пов’язати. Певною мірою, ймовірно, закон пов’язаний із тим, що хочеться Міноборони зараз якось трошки взяти гору над ПВК”, — зазначив Красильщик в ефірі телеканалу FREEДОМ .

Він також нагадав, що найманці ПВК “Вагнер” зараз виведені з боїв, а до цього була інформація про те, що їм нібито представники російського Міноборони замінували шляхи відходу з Бахмута, а також про те, що “вагнерівці” взяли в полон підполковника ЗС РФ. З огляду на це Красильщик вважає, що конфлікт між Міноборони РФ і Пригожиним тільки розгорається.

При цьому Пригожин уже не вперше веде політичну гру, він уже давно бореться з губернатором Санкт-Петербурга Олександром Бєгловим.

“Про політичні амбіції Пригожина в якомусь вигляді давно відомо, і вони поки жодного разу не реалізувалися”, — сказав Красильщик.

Українська армія накриває вогнем російських окупантів на Бахмутському напрямку. Сили оборони України поступально здійснюють системні контратаки. Про це заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Він зазначив, що дії української армії на Бахмутському напрямку наразі сконцентровані на обвал північно-західного та південно-західного флангів російських окупаційних військ.

“Сили оборони України поступально весь цей період часу, починаючи від, якщо я не помиляюся, 12 травня, здійснювалися системні контратаки з просування по кожному з цих секторів. Просунулися на сьогодні впритул до Кліщіївки, Верхівки та Ягідного. За собою мають панівні вершини, які дають змогу досить ефективно використовувати артилерію для ураження не тільки цих населених пунктів, а й північного та південного сектору Бахмута”, — розповів Коваленко.