У Криму помітили ознаки можливої підготовки до «жесту доброї волі» з боку окупантів. Загарбники завезли до частини кримських музеїв пакувальний матеріал для вивезення музейних колекцій.

Про це повідомляє Кримський інститут стратегічних досліджень. «Евакуація» цінностей, на думку експертів інституту, може розпочатися або після виходу загарбників на Перекоп, або з розгортанням настання ЗСУ на лівий берег Дніпра.

За даними видання «Бабель», фанерні ящики, рулони поролону та плівки завезли до підпорядкованих окупаційному «міністерству культури» республіканські музеї в Бахчисараї, Судаку, Сімферополі та Євпаторії.

Зокрема, під загрозою пограбування під виглядом «евакуації» опинилися:

– Бахчисарайський історико-культурний та археологічний музей-заповідник.

– «Судацька фортеця», яка є відділом Національного заповідника «Софія Київська» у Києві.

– Кримський республіканський краєзнавчий музей «Центральний музей Тавриди», куди привезли вкрадені витвори мистецтва з Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка.

– Кримський етнографічний музей та Будинок-музей Іллі Сельвінського, філії Кримського республіканського краєзнавчого музею «Центральний музей Тавриди».

– Кримськотатарський музей мистецтв (після окупації півострова називається «Кримськотатарський музей культурно-історичної спадщини»).

– Кримський етнографічний музей у Сімферополі.

– Сімферопольський художній музей.

– Євпаторійський краєзнавчий музей, відділами якого є Музей історії та етнографії кримських караїмів імені С. І. Кушуля.

– Євпаторійський музей історії Кримської війни.

Вивезення музейних колекцій з окупованих територій є військовим злочином і порушує три міжнародні конвенції, що захищають культурні цінності від знищення або викрадення. Україна домагатиметься, щоб цей злочин, як і решта злочинів Росії проти України, розглядав Міжнародний кримінальний суд у Гаазі – і країна-агресор понесла за нього відповідальність.