Майбутнє України – у Північноатлантичному альянсі, країни Заходу солідарні з Києвом і продовжать демонструвати свою підтримку, сказав Єнс Столтенберг.

Україна на липневому саміті у Вільнюсі отримає чіткий сигнал, згідно з яким Київ будуть готові прийняти в НАТО. Майбутнє української держави – в Альянсі. Про це заявив генеральний секретар колективного блоку безпеки Заходу Єнс Столтенберг.

Під час свого брифінгу у середу, 14 червня, він розповів про те, що на саміті НАТО, який у липні відбудеться у Вільнюсі, Україна отримає від Заходу чіткий сигнал про своє євроатлантичне майбутнє.

“Ми пошлемо потужний сигнал про підтримку і солідарність з Україною. Я чітко заявляю: майбутнє України – в НАТО”, – сказав Столтенберг.

Також він додав, що на Заході бачать великий контрнаступ ЗСУ і повернення все більшої кількості територій.

“Чим більше в України успіхів, тим більше можливостей у неї за столом перемовин. Втрати Західної техніки в Україні були очікувані”, – підкреслив Єнс Столтенберг.

Президент Володимир Зеленський раніше сказав, що Україна готова вступити до Північноатлантичного альянсу і чекає, поки організація ухвалить потрібне Києву рішення.

За словами глави держави, гарантії безпеки будуть потрібні не тільки Україні, а й країнам-сусідам.

Глава Міноборони Великобританії Бен Уоллес вважає, що Україна не зможе швидко вступити до НАТО, оскільки щодо питання є розбіжності серед країн. Однак Захід шукає компромісне рішення для Києва.

У The New York Times опублікували статтю, в якій йшлося про те, що західний світ може прийняти частину територій України до НАТО за історичною аналогією із Західною Німеччиною.