За минулу добу бійцями полку «Азов» було знищено 2 танки ворога, 17 одиниць живої сили окупанта та потоплено ворожий катер пр. 03160 «Раптор». Захоплено трофейне озброєння ворога, а саме: РПГ-30, ПТУР “Фагот”, АГС-17,  крупнокаліберний кулемет “Корд”, РПВ “Джміль”. Захисники міста всіма силами продовжують відбирати у ворога можливість нищити житлові будинки і вбивати громадян.

Боротьба за український Маріуполь триває!

Незважаючи на майже тритижневу осаду Маріуполя, захисники міста продовжують наносити нищівні удари по російським окупантам. Окрім того, бійці полку «Азов» разом із представниками інших підрозділів ЗСУ ліквідували ворожу бронетехніку. На кадрах зафіксовано декілька моментів влучних пострілів.

Також було знищено спецназ ГРУ військової частини з Кабардино-Балкарської Республіки. Азовці вже встигли поглузувати з цих горе-вояків: «довше їхали, ніж воювали».Не маючи змогу ввійти в місто, загарбники продовжують його обстріли. Зокрема, сьогодні до обстрілів долучилось 4 корабля військово-морського флоту росії. «Ворог продовжує цинічно руйнувати українське місто використовуючи весь доступний йому арсенал.

Після авіації, артилерії, різних систем та танків російські окупанти нищать місто важким озброєнням бойових кораблів», – йдеться у повідомленні полку «Азов». Мерія Маріуполя відмовилася перейти на бік Росії та здати місто російським військовим. Про це написав у повідомленні у соціальній мережі Facebook радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

“Кажуть, росіяни пропонують мерії Маріуполя перейти на бік Росії. Дали часу до ранку сформувати відповідь.

І чого так довго чекати, якщо відповідь готова заздалегідь. (нецензурна лексика) вам, а не Маріуполь”, – йдеться у повідомленні. У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України також відповіли на вимоги російських військових здати Маріуполь. Про це у коментарі «Українській правді» розповіла віцепрем’єрка – глава Міністерства реінтеграції Ірина Верещук.

Раніше в міністерстві оборони Росії написали листа українській владі з ультиматумом, щоб українські військові склали зброю та залишили Маріуполь. Лише на цих умовах, які треба виконати до ранку 21 березня, російські військові нібито дозволять «евакуацію мирних жителів» міста.

«Там 8 сторінок з поверненням в історію та іншою маячнею. Вони такого ж листа направили в ООН, Міжнародний комітет червоного хреста та сподівалися, що міжнародні структури відреагують і почнуть тиснути на Україну. Цього не сталося. МКЧХ і ООН розуміють, що це маніпуляція Росії, і що це взяття в заручники людей», – наголосила Верещук у своєму коментарі.

Вона додала: «Ні про які здачі, складення зброї мови йти не може». За словами віцепрем’єрки, російську сторону вже повідомили про відповідь української влади.

«Я написала: «Ви замість того, щоб витрачати час на 8 сторінок листів – відкрийте просто коридор. Ми повідомили ООН та МКЧХ. Тепер чекаємо на реакцію міжнародної спільноти. Це свідома маніпуляція і це реальне взяття в заручники людей», – заявила Верещук.

Вона також висловила обурення вивезення російськими військовими жителів Маріуполя у Росію.

«Більше того, у нас є факти, що вони викрадають дітей з дитячих будинків і не дозволяють нам їх забрати. Для розуміння: 350 дітей вони збираються насильно вивезти у напрямку Росії, не даючи нам їх забрати. Ми просимо чітко: дайте нам коридор і пишемо, у який інтернат їдемо і чому. Вони відразу ж забирають тих дітей у Росію. Це тероризм», – наголосила глава Мінреінтеграції.