До Петра Порошенка прилетів бумеранг. Нацрада з питань телерадіомовлення позбавила ліцензії його радіостанцію “Прямий FM”, на захист якої сьогодні проходила акція під будівлею відомства. “За” проголосувало 5 членів ради.

У нього кричать про політичні переслідування, але все набагато простіше.

Про це пишуть журналісти Коіменко.Тайм. Передаємо їх слова в оригіналі.

Генеральний продюсер “Прямого” Світлана Орловська заявляє, що з боку Нацради була якась “особливе” увагу до медіаресурсів. Вона також запевняє, що до тиску були причетні Офіс президента і ДБР. А тепер, мовляв, підключилися і в раді.

Також Генпродюсер зазначає, що цієї зими Нацрада не змогла позбавити їх ліцензії, але тепер відомство доукомплектовали людьми Зеленського, що дозволяє йому нібито тиснути на свободу слова.

А тепер розповідаємо суть історії. Тягнеться вона ще з кінця 2019 початку 2020 року. Тоді, провівши планову перевірку, Нацрада виявила відсутність мовлення “Прямий FM” на частотах в Марганці Дніпропетровської області, Павлограді Дніпропетровської області, Мелітополі Запорізької області, Білій Церкві Київської області, Переяславі-Хмельницькому Київської області та Лубнах Полтавської області.

Хоча відповідно до статті 43 закону “Про телебачення і радіомовлення”, радіостанція повинна була розпочати мовлення протягом року з дня набрання чинності ліцензії (про те, яким був конкурс по ліцензіях – можна написати і окремо, там все було організовано чітко під радіостанцію Порошенко).

“Прямий FM” отримав ліцензію в листопаді 2018 року. Отже, згідно зі статтею 37 цього ж закону, відсутність передбаченого ліцензією мовлення протягом року від дня її видачі є підставою для анулювання Нацрадою ліцензії.

Все просто – розвивати цю частину свого проекту “Прямий” Порошенко почав під завісу президентства. А ліцензію на мовлення в Києві “Прямий FM” отримали взагалі в квітні 2019. Потім, коли Порошенко програв, він вирішив не витрачатися на проект. І його розвиток по суті заморозили.

Порошенко скупитися витрачати гроші на свій проект в нових умовах, а потім запускає хвилю обурення через його закриття відповідно до закону

“Але в цілому – карма, вона така … Спочатку ти” закриваєш роти “неугодним ЗМІ, а потім прикривають твій” Прямий “. Поки радіо, але хочеться сподіватися, що і ТБ. За розпал ненависті серед українців треба відповідати. Як і за нечисті схеми свого фінансування, – пишуть журналісти.

У свою чергу телеграм канал “Легітимний пише”, що “ніхто телеканал прямо не закриє і ліцензію не відніме.

Завдання Нацради зробити багато шуму, щоб піарники Порошенко змогли як, можна довше розганяти хайповие кейси, тим самим піднімаючи впізнаваність і популярність телеканалу Прямий. Головний меседж піарників буде таким, що влада намагається закрити опозиційний канал.