Росіяни тікають зі своїх позицій у Луганській області. Щодня окупанти ловлять по 50 своїх солдатів.

Дезертири втікають та намагаються самостійно перетнути кордон, аби повернутись до Росії. Про це на брифінгу повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.

Російські спецслужби знають про збільшення потоку дезертирів з окупаційних військ.

Після самовільного залишення позицій на тимчасово окупованій території Луганської області намагаються перетнути кордон та відбути до Росії,– розповів Громов.

Він додав, є дані, відповідно до яких щодня затримують до 50 російських військовослужбовців зазначеної категорії. Раніше повідомляли, що загарбники дійсно вигадують різні способи свого порятунку. Зокрема, намагаються втекти з України у згорілій техніці.

Також російським окупантам заборонили завантажувати й розвантажувати ешелони з технікою та боєприпасами близько до фронту. Наші воїни вміло їх знищують.

За словами Громова, окупантам заборонити завантажувати й розвантажувати ешелони ближче ніж за 100 кілометрів до лінії бойового зіткнення.

“Окупанти постійно відчувають вміння наших воїнів знищувати важливі цілі та розривати логістичні ланцюжки. Так, за наявною інформацією, враховуючи втрати, командувач об’єднання угруповання окупаційних військ генерал Суровікін (Сергій Суровікін, – ред.) віддав наказ щодо заборони проводити будь-які розвантажувальні та завантажувальні роботи на залізничному транспорті насамперед ешелонів з технікою та боєприпасами на відстані ближче ніж 100 км до лінії бойового зіткнення”, – пояснив Громов.

Для рф пріоритетом залишається утримання позицій на сході України і сухопутного коридору у тимчасово окупований Крим.

«Пріоритетом російської федерації залишається утримання позицій в Донецькій та Луганській областях, а також сухопутного коридору до тимчасово окупованої території автономної республіки Крим», – сказав Громов.

За його даними, ворог зосереджує свої зусилля на ведення наступальних дій на Бахмутському й Авдіївському напрямках, а на Куп’янському, Лиманському, Новопавлівському та Оріхівському веде активну оборону на захоплених рубежах.

Представник Генштабу зауважив, що протягом тижня на Харківському та Куп’янському напрямках загарбники вели наступальні дії, але успіху не мали. Ворог також завдав низку вдав ракетних та авіаційних ударів по об’єктах цивільної інфраструктури України.

Громов наголосив на артилерійських та ракетних обстрілах населених пунктів України з території рф. Водночас, за його словами, не виключені збройні провокації щодо порушення державного кордону.

«Ми очікуємо, що противник надалі буде зберігати військову присутність у прикордонних районах із метою недопущення перекидання наших військ на загрозливі напрямки у райони ведення активних бойових дій», – зазначив представник Генштабу.

Також варто звернути увагу, що Росія утримує на півночі анексованого Криму значні резерви для посилення своїх угруповувань на Придніпровському та Оріховському напрямках.

“Місто Джанкой та прилеглі райони фактично перетворились на найбільшу військову базу на ТОТ Крим, звідки здійснюється передислокація російських окупаційних військ та озброєння і військової техніки ЗС РФ. Так, за даними розвідки, в польовому парку в районі населеного пункту Медведівка (Джанкойський район -ред.) перебуває близько 750 одиниць озброєння та військової техніки”, – сказав Громов.