Російські окупанти все частіше здаються у полон. Зі зростанням інтенсивності штурмів з боку ворога, кількість захоплених окупантів росте в геометричній прогресії.

 На Таврійському напрямку за тиждень ЗСУ взяли в полон близько 25 окупантів, половину з них – за минулу добу.

Такі цифри оприлюднив командувач оперативно-стратегічного угрупування військ “Таврія” Олександр Тарнавський.

“Зі зростанням інтенсивності бойових зіткнень в операційній зоні ОСУВ “Таврія” збільшується й кількість російських полонених. Так, за останній тиждень наші воїни взяли в полон майже два з половиною десятка окупантів. Половину з них – за минулу добу, насамперед на Запорізькому напрямку”, – зазначив він.

За інформацією Тарнавського, загальні втрати противника минулої доби становили 449 осіб та 27 одиниць військової техніки, не враховуючи БпЛА. Зокрема, це 5 танків, 18 бойових бронемашин, 2 артсистеми, 1 автомобіль та 1 одиниця спеціальної техніки.

Також було нейтралізовано (посаджено) 122 дрони різних типів, зазначив Тарнавський.

Відомо, що російські окупанти «все частіше» відмовляються брати участь у штурмових діях на фронті.

Про це розповів в ефірі телемарафону речник Об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Олександр Штупун.

«Є інформація про все більшу кількість відмов окупантів брати участь у штурмових діях. Зокрема, це фіксується в підрозділах 1-го армійського корпусу ЗС РФ. Слід відзначити, що в полон почали здаватися цілі групи російських військовослужбовців», – каже Штупун.

Штупун зауважив, що «одна з причин, чому росіяни здаються у полон – нелюдське ставлення до них з боку командування».

«Тому що за відмову йти у безглузді штурми чи за якісь інші провини офіцери їх роздягають до гола, це взимку, саджають у такому вигляді у «холодні ями», б’ють і погрожують розстрілом», – розповів речник.

Проте, Російське командування приховує не лише втрати серед особового складу російської армії, а й випадки масового дезертирства.

Відомо, що у РФ уже заведено понад 5 тис. кримінальних справ за дезертирство торік, а це вп’ятеро більше, ніж у 2022 році. Бійці армії РФ тікають зі служби, здаються в полон, що підтверджує тенденцію до того, що росіяни не хочуть гинути у війні Росії проти України.

Про це розповіла російська опозиціонерка Наталя Пелевіна.

“Все більше інформації доходить до людей у Росії про те, що ця війна абсолютно безглузда, злочинна, а також стає відомо про втрати. Це не може не впливати на тих, хто туди вирушає сам або проти своєї волі. Ми бачимо дезертирство у величезних масштабах. Як показує остання статистика — понад 5 тис. кримінальних справ тільки за 2023 рік було заведено за цією статтею, що перевищує в п’ять разів статистику попереднього року. Багато хто просто здається в полон. Теж логічне рішення тих, хто не хоче гинути на порожньому місці. Тому ми бачимо цю тенденцію, це ясно”, — розповіла вона.

Опозиціонерка припустила, що якщо тенденція до дезертирства і здачі в полон серед російських солдатів зростатиме, то президенту РФ Володимиру Путіну не буде де брати людський ресурс для ведення бойових дій і він оголосить мобілізацію, але тільки після виборів.

“Якщо таким чином розвиватиметься і далі, то ясно, що Путіну потрібно буде десь знаходити ресурси, постійно поповнювати ряди “гарматного м’яса”. Тому я думаю, що вони вийдуть на нову хвилю мобілізації, але тільки після виборів”, — констатувала вона.

До того ж, кількість російських військових, які бажають залишити службу або потрапити у полон до ЗСУ, за останні три місяці зросла майже вдвічі.

Наразі, на гарячу лінію проекту “Хочу жить” надійшло понад 26 тисяч дзвінків по телефону і через чат-бот в месенджері Telegram від окупантів, які хочуть здатися.