Українська армія продовжує знищувати штаби та інші військові об’єкти росіян на окупованих територіях. В цьому неабияк допомагають місцеві жителі, які здають місцерозташування росіян.

Про це розповіла речниця Оперативного командування “Південь” Наталя Гуменюк. За її словами, Україна продовжує тактику “виснаження” ворога напередодні активних дій.
Наталія Гуменюк підтвердила, що біля Дніпровського лиману високоточним ударом було поранено близько 70 російських офіцерів. Така тактика дозволяє виснажити ворога матеріально та територіально, не дозволяючи йому закріпитися на захоплених територіях.
Також Росія не має змоги підтягнути резерви, бо Україна тримає під вогневим контролем логістичні маршрути, а точкові удари є результатом співпраці із рухом спротиву, через що росіяни посилюють тиск на місцеве населення.

Саме тому окупанти посилюють поліцейські заходи на цій території аж до 7 – 10 денного комендантського обмеження для того, щоб люди не могли виходити зі своїх домівок і співпрацювати, в тому числі й надаючи необхідну інформацію,
– сказала Гуменюк.

Також за словами речниці, у російських військ є проблеми із морально-психологічним станом, оскільки командування застосовує “кадирівців” та “росгвардію” для утримання новомобілізованих на позиціях, щоб ті не втекли. Через моральну непідготовленість мобілізованих росіян, вони змушені шукати шляхи відходу від позицій, але саме для їх стримання і привезли спеціальні загони для стримування.
Нагадаємо, ключ до звільнення всього півдня України – це звільнення окупованих територій Запорізької області, і російське командування це знає. Саме тому чекати від РФ жести доброї волі там поки не варто.

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко назвав умову, за якої російські війська добровільно залишать Запорізьку область.

“Попри домисли, що з’явилися зараз у відкритих джерелах, про те, що російські окупанти готуються до жесту доброї волі в Запорізькій області, ніяк не можу розділити ці емоції з авторами їх ретрансляції, – зазначив він. – Просто взяти і помахати ручкою, ні, в даному випадку вони цього робити не стануть. Якщо тільки найближчим часом вони не зможуть всю цю біомасу забезпечувати силами і засобами для підтримки оборонних дій. А причиною тому може стати несподівана втрата логістики через тимчасово окупований Крим на материковий південь України”.

На думку експерта, подібний сценарій цілком реалістичний, але не найближчим часом:

“Як би кому того не хотілося, але в найближчий місяць, а, можливо, і півтора, ми на Запорізькій локації не побачимо серйозних натяків на різного роду жести доброї волі”.
Раніше повідомлялося, що ситуація на півдні України залишається складною, але її контролюють сили оборони.

Як розповіла керівник Об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк, у напрямку Кінбурнської коси триває протистояння, контрбатарейна боротьба.

“Ми продовжуємо виконувати вогневі завдання по позиціях ворога, вони продовжують там збиратися в нових для себе точках, але для нас всі ці точки відомі, ми продовжуємо їх накривати. Хоча вони мають туди підступи з суші і це продовжує їх підживлювати, але ми знаємо свою роботу і обов’язково доведемо її до логічного кінця”.