Виступ першого президента України Леоніда Кравчука всі зустрічали стоячи і оплесками.

Всі, хто порушив закон, повідомив Леонід Макарович повернувшись до Порошенка, повинні бути покарані незалежно від того, яку посаду вони займали.

Це ляпас, Петро Олексійович, оглушливий дзвінкий ляпас, зроблений в найурочистіших обставинах. Нічого спільного з вашим ганебним тисну руку.

Після виступу Кравчука, Порошенко не захотів вставати, встав останнім, і не аплодує. Браво, Леонід Макарович, ви вказали його місце на очах всієї країни, – коментую його вситуп у телеграм каналах.

Крім цього, Перший президент України присоромив народних депутатів Верховної Ради дев’ятого скликання через їхню поведінку і відсутність політичної культури відносин.

Це сталося на урочистому засіданні парламенту 16 липня з нагоди 30-ї річниці прийняття декларації про державний суверенітет України.

“Ще одне важливе про культуру відносин у суспільстві і Верховній Раді. Іноді, коли спостерігаєш риторику деяких депутатів, деяких політиків, то складається сумне враження, що знаходишся на Бессарабці.

Образи, невігластво, неточність формулювань і навіть маленькі побрехеньки неприпустимі на цьому фоні великих завдань, які стоять перед Україною, тому я звертаюся з великим проханням подумати про політичну культуру нашого життя, – заявив він.

За його словами, він помітив, що деякі депутати та політичні сили дивляться на закон та Конституцію як на ганчірки чи папірець, зневажають його.

При цьому він повернувся до чинного президента Володимира Зеленського і сказав, що від нього залежить чи буде закон торжествувати, а ті, хто його порушує, будуть притягнуті до відповідальності.

Кравчук закликав зупинити ворожнечу та популізм у Верховній Раді.

“Ми не маємо права навіть думати про те, щоб хтось виконував щодо до нас роль “училок” або втручався в наші внутрішні справи. Не має значення, на Заході це чи на Сході”,– заявив перший президент України.

Він наголосив, що українці не можуть допустити того, щоб радитися з недругами або ворогами. Мовляв, це принижує нас.

“Такі дії роблять кожного, хто їх допускає, нікчемним, дрібненьким і дуже маленьким. Я звертаюся до вас із великим проханням: зупинити розхитування моховика ворожнечі в суспільстві й у самій Верховній Раді”, – наголосив Леонід Кравчук.

Щодо різних політичних баталій він висловив думку, що це більше схоже не на пошук кращого шляху, а на пошук найкоротшого шляху до влади через популізм і різні неподобства.

“Повірте мені, я вже не молода людина і 60 років з хвостиком, як був в системах різної влади й бачив все, але ніколи нікому публічно не було дозволено опускатися нижче ватерлінії. Це можна в себе вдома, на своїй кухні, але не на державному рівні”,– застеріг політик.