Одразу після голосування в Раді за законопроект про олігархів, за який фракція Тимошенко відмовилась голосувати, Леді Ю в мережі пригадали таємні зустрічі з олігархами та договірнячки.

Ще в далекому у 2018 році журналісти програми “Схем” з’ясували, що лідерка партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко непублічно проводить перемовини з Віктором Пінчуком, хоча публічно декларує боротьбу з олігархами.

А вже у 2020 році, перед місцевими виборами, у двох телевиступах — на каналі Ріната Ахметова і на каналі Ігоря Коломойського — Юлія Тимошенко оголосила себе і свою партію «Батьківщина» альтернативою Володимиру Зеленському та його партії «Слуга народу». У цих заяв, безсумнівно, були і тактичні, і стратегічні цілі, підкріплені олігархічною підтримкою.

Згодом, Юлія Тимошенко публічно виступила проти закону щодо”Приватбанку”. Журналіст Сергій Лещенко зазначав, що не варто дивуватися, якщо серед спонсорів її партії незабаром виявиться олігарх Ігор Коломойський.

Тимошенко публічно виступала проти законопроєкту про неповернення “Приватбанку” – того самого, який є другою умовою, яка відкривала Україні понад 8 мільярдів доларів допомоги в умовах кризи. Виступаючи з трибуни Ради, Тимошенко звинуватила в тому, що Україна перетворюється на “бананову республіку”.

Абсурд в тому, що аналогічний докір – перетворення України на бананову республіку – Тимошенко може адресувати сама собі. Адже за часів її другого прем’єрства так само в умовах кризи вона просила про порятунок саме МВФ.

При чому це був сценарій “бананової республіки” в квадраті – адже, пообіцявши виконати вимоги МВФ, Тимошенко отримала більше 10 мільярдів доларів, але при цьому примудрилася не виконати взяті зобов’язання. І тут можна було би радіти хитрості Тимошенко, але це був класичний “кидок” міжнародної фінансової інституції. Це зрештою призвело до того, що відповідальні за відносини з Україною посадовці МВФ були покарані та навіть звільнені, що в подальшому суттєво підірвало репутацію України у фінансовому світі.

І от зараз знову Юлія Володимирівна з трибуни починає всіх запевняти, що не пов’язана з олігархами і в той же час відмовляється голосувати за законопроект президента, який направлений саме на боротьбу з ними.

“Мене важко звинуватити в тому, що я десь там за олігархів. Я єдиний політик, якого…” – почала вона, а після того, як сміх у Раді вщух, продовжила: “Я єдиний політик, якого саме олігархи кидали до в’язниці”.

Також політикиня назвала законопроєкт “трешем” та спробою легалізувати олігархів, тому що передбачені для них покарання “смішні”.

Ну а що ж мала сказати Леді Ю, Звичайно депутам не вигідний такий розклад, адже цей законопроект добряча палка в колеса для депутатів і фракцій, які годуються з рук олігархічної системи.

Отже, у перший день липня на вечірньому (позачерговому) засіданні парламенту 275 нардепів підтримали за основу проект закону про запобігання загроз національній безпеці, пов’язаних з надмірним впливом осіб, які мають значний економічний або політичний вага в суспільному житті (олігархів).

Монобільшість в складі фракції “Слуги народу” змогла довести на прикладі цього голосування факт свого існування, віддавши за документ 231 голос.

Тому збувся один з прогнозів голови фракції “Слуги народу” Давида Арахамія, який пообіцяв десь 240 голосів за президентський закон. При цьому серед “зеленої команди” знайшовся “ренегат”: проти закону проголосувала мажоритарниця з Києва Людмила Буймістер. Тут пригадалася загроза Арахамії вигнати з фракції депутатів, які не підтримають закон про олігархів. Тепер цікаво буде подивитися, чи будуть реалізовані ці загрози і чи виключить цього депутата з лав фракції партії влади.

Також Давид Арахамія не виключив, що для прийняття законопроекту про олігархів можуть продовжити на один пленарний тиждень нинішню сесію ВР. В іншому випадку законопроект буде винесений на друге читання вже восени. А поки Володимир Зеленський і його оточення, добившись від депутатів першого кроку до прийняття закону, у що вірили далеко не всі спостерігачі, отримали хороший козир.