Президент України Петро Порошенко дякує українським депутатам за підтримку указу про запровадження воєнного стану в Україні терміном на 30 днів. Про це глава держави написав на власній сторінці у соцмережі Facebook.

Глава держави пояснив, що запровадження воєнного стану передбачається лише у випадку наземної операції регулярних військ РФ проти регіонів, яких не торкнулася попередня агресія у Криму та на Донбасі. 

"Якщо нам вдасться уникнути цього сценарію, права і свободи громадян України не будуть обмежуватися. Указ передбачає право президента, як тільки російський солдат перетне кордон, не втрачати жодної секунди для того, щоби забезпечити захист української землі", – наголосив він.

Також президент запевнив, що дія указу поширюватиметься на області, які розташовані вздовж російського кордону, придністровської ділянки україно-молдовського кордону і вздовж узбережжя Чорного і Азовського морів. "Це Вінницька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, а також Чернігівська, Херсонська області та внутрішні води Азово-Керченської акваторії. Саме там, де може бути нанесено удар", – деталізував Порошенко.

Окрім того, Порошенко зазначив, Росія пішла на протистояння біля Керченської протоки, щоб отримати привід для повномасштабної агресії проти України.

"Чого чекав Путін?.. Путін чекав повернення Цхінвалі… Для того, щоб ми повторили долю Грузії. Щоб дали привід забезпечити пролиття крові сотень тисяч українців. Для того, щоб втратити підтримку всього світу. І замість цього залишитись сам на сам зі своїми проблемами", – заявив глава української держави.

Порошенко зазначив, що "Україна пішла іншим шляхом". 

Нагадаємо, під час засідання 26 листопада Верховна Рада підтримала  введення воєнного стану у прикордонних з РФ та Придністров'ям областях, а також уздовж Чорного та Азовського морів, на 30 діб. 

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

В ніч проти 26 листопада на засіданні РНБО було запропоновано ввести в Україні воєнний стан, у зв'язку з агресією Російської Федерації в Авзовському морі. 

Після рішення Радбезу спікер Верховної Ради України Андрій Парубій  скликав позачергове засідання Верховної Ради на понеділок, 26 листопада, о 16:00. Президент Петро Порошенко, своєю чергою,

Порошенко ввів у дію рішення та вніс до Верховної Ради законопроект про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні".