С початку вчорашнього голосування, фракція «Батьківщина» підтримує введення воєнного стану, але категорично проти обмежень прав і свобод громадян, які містяться у президентському указі.

Про це неодноразово заявляла лідер партії Юлія Тимошенко.

Вона зауважила, що з перших днів російської агресії в Україні «Батьківщина» послідовно виступала за введення воєнного стану.

«Ми в стані війни. На нас здійснена агресивна атака. Країна-агресор – Російська Федерація – атакувала нас ще раз. Ми зобов’язані реагувати!» – зазначила Тимошенко.

Лідер фракції наголосила: «Батьківщина» готова підтримати введення воєнного стану, але ми не готові підтримати під прикриттям воєнного стану – руйнацію прав і свобод українців».

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Тимошенко переконана: президентським указом зупиняється дія цілої низки статей Конституції, а отже утискаються права людей – свободу слова, вільні зібрання, підприємницьку діяльність тощо.

«По суті, це все – руйнація життя українців! Посилаючись на 190 статтю Регламенту Верховної Ради України, ми маємо право проголосувати запровадження воєнного стану із частковим текстом указу президента. Ми пропонуємо проголосувати запровадження воєнного стану без пункту 3 указу президента, який повністю руйнує права людей», – закликала лідер «Батьківщини».

На думку Голови фракції, запровадження воєнного стану мусить працювати проти країни-агресора, а не проти громадян України.

Після тиску на Президента, об'єднання у позиції з Народним фронтом, а Радикальною Партією, Батьківщина також відстоїла свою позицію, та проголосувала за воєнний стан, лояльних до всіх умовах. Після голосування Тимошенко зробила підсумкову заяву!

Моя команда сьогодні проголосувала за введення воєнного стану на 30 днів у прикордонних регіонах України. 

Сьогодні ми були за крок до узурпації влади і встановлення нової диктатури.

Спільними діями у парламенті нам вдалося відстояти демократію, при цьому забезпечивши військових необхідними інструментами для захисту нашої країни.

У процесі обговорення ми попередили, що готові голосувати за воєнний стан, але не готові підтримати руйнацію прав і свобод українців під цим прикриттям.

Президент публічно заявив з трибуни Верховної Ради, що обмеження прав і свобод громадян він застосує тільки у випадку наземної російської воєнної агресії. 

Дай Боже, цього ніколи не станеться. І всі наші полонені повернуться додому.