За тиждень ЗСУ вдалося повністю витіснити ворога із височини 140 метрів над Вербовим. Росіяни відійшли оборонятися в село.

Одночасно нашим воїнам вдалося відбити ще низку позицій між Роботиним і Копанями і тим самим ще більше розшити вклинення в оборону зс РФ у напрямку на Токмак. А це вже дуже хороші новини, адже з таким просуванням Збройні Сили України можуть ще до Нового року «взяти» важливе перехрестя доріг на Токмак — просунуться в бік залізничного вузла і перекрити сухопутний коридор Росії з тимчасово окупованого Криму.

«У ЗСУ зараз є можливість продовжувати рух у бік Токмака на перетин залізниці», — розповів один із українських експертів Світан.

Як зазначив Світан, земля на цьому напрямку не така, як на Донбасі. Тому армія України зможе легко рухатися на гусеничній техніці навіть у період найгірших погодніх умов. Така перспектива дозволяє зробити обережний прогноз. Світан каже: «Ще до Нового року ми можемо побачити просування в бік залізниці, що йде на Токмак».

Лінія вздовж цього залізничного вузла — це головний сухопутний коридор Росії з Криму, за яким ворог стягує техніку в глибину фронту. Тому контроль над ним надзвичайно важливий.

Плюс, з далекобійними ракетами ATACMS «страшно» буде кожному російському об’єкту: не важливо, чи буде він в Криму або на іншій тимчасово окупованій території України. ЗСУ зможуть «дістати» туди ракетою ATACMS. І це справжі так, адже ЗСУ поцілили у росіян, які загарбали територію дитсадка під власний військовий шпиталь у Токмаку. Місцеві жителі кажуть, що тіла московитів довелося вивозити вантажівками. Про наслідки токмацької «бавовни» розповів міський голова Мелітополя Іван Федоров.

«Були надпотужні вибухи в центрі Токмака, саме в цьому місці ворог сконцентрував свою військову техніку та особовий склад. Було знищено десятки окупантів. Місцеві кажуть, що їх вивозили вантажівками», – розповів Федоров.