Вбивство журналіста Павла Шеремета було добре технічно підготовленим, а підозрювані в цій справі говорили про покровителя, який їх має витягнути і захистити.

Про це заявив в ефірі програми “Свобода слова” Арсен Аваков, відповідаючи на питання, чи можуть бути причетні до злочину представники українських або іноземних спецслужб.

“Так, в розмові наших підозрюваних є кілька сторінок розмов, де вони апелюють до свого покровителя, який має їх витягнути і захистити. Так, ми уважно це дивимося. Так, злочин підготували суперпродумано і суперточно”, – заявив глава МВС.

Аваков також продемонстрував нову фотографію дівчини, якої не показували на брифінгу 12 грудня, і яка, на думку слідства, привела в дію вибуховий пристрій.

Аваков зазначив, що дівчина була в перуці і спеціальних окулярах, потім вона вийшла з іншого місця в іншому одязі, і вона натискала на кнопку пульта дистанційного керування.

За словами міністра, у слідства є гіпотези, хто ця людина, але точно особистості не знають.Водночас, у матеріалах слідства, які оголошували вчора в суді, йдеться, що вибуховий пристрій привела в дію підозрювана Кузьменко.

Аваков також розповів, що злочин був багатофакторним: розвідка, відхід, побудова маршруту, відхід після злочину.

Зокрема, начебто Антоненко перед вибухом весь день фотографував машини в кварталі.

За словами Авакова, підозрювані створювали так звані “дублі машин” – тому що поліція після злочину в першу чергу перевіряє нові в районі або дворі машини, а не автомобілі місцевих жителів, які їх там паркують кожен день.

Відповідаючи на питання головного редактора УП Севгіль Мусаєвої про те, чи можуть бути причетні силовики до злочину, Аваков сказав, що “є люди, які поки що перебувають за кадром, поза схемою звинувачення, які були ініціаторами і співініціаторами злочину”. Але Аваков підкреслив, що слідство не завершене, воно тільки в першій фазі.

Він також розповів, що під час передачі справи поліції “не знайшли 4 камери, не змогли отримати камери в хороших місцях і з гарною якістю, сказали, що їх передавали раніше, або що на них нічого не було в запису”.

Аваков розповів, що також була підозра, що підозрюваним хтось дає інформацію, тому в 2017 році засекретили слідство.

Крім того, за словами міністра, “одна з операцій була припинена вже зараз, тому що вже ось цим останнім підозрюваним була передана інформація”.