Війна між Росією та Україною, яка триває вже протягом кількох років, набуває все більшого і страшного обличчя, на що вказують навіть військові експерти, серед яких видатний аналітик Денис Попович. Він підкреслив, що число втрат серед російських військових, яке вже перевищило півмільйона осіб, не є остаточним показником.

За словами Поповича, навіть уявити, що ця кількість втрат може залишитися статичною, надто оптимістично. Існує серйозна ймовірність, що цифра досягне 600-700 тисяч осіб. Причиною такого бачення військового оглядача є не тільки інтенсивність бойових дій, але й тенденція Росії до зростання агресивності та непримиренності.

Очевидно, що війна, яка триває на сході України, вже давно перетнула межу, за якою суспільство може терпіти втрати. За словами Поповича, російське суспільство ще не досягло критичної точки, коли терпимість до втрат на війні перетвориться на неймовірно важку тяготу.

“Що таке больовий поріг? Мені складно уявити, але мені здається, що вони повинні відчути, що війна прийшла буквально в кожен дім. Тобто в когось знайомий, у когось родич, у когось сусід, мають постраждати від війни. Кожна сім’я має відчути це на собі. Тоді, очевидно, буде якась реакція в суспільстві”, — наголосив Попович.

Однак передбачити, коли це станеться, вкрай складно.

За словами військового оглядача Дениса Поповича, історія Росії свідчить про те, що тригером для подальших конфліктів може стати навіть найменша дрібниця. Це може бути навіть така мала річ, як несправний постачання хліба, негативна подія або образа когось, зокрема, матері військового.

Це особливо загрожує в умовах, коли суспільство розділене, а опозиція пригнічена. У такій атмосфері немає шляхів для виразу незадоволення та пошуку рішень через мирний діалог. Існує лише невизначеність та ризик нагромадження негативних емоцій, які можуть вибухнути в будь-який момент.

Ці слова Поповича підкреслюють важливість зміцнення діалогу та підтримки громадянського суспільства як інструментів для запобігання подальшому загостренню ситуації в Росії та на міжнародній арені.

Загалом, динаміка боїв на фронті висока, але при цьому сили оборони мають певні тактичні успіхи.

Сили оборони України почнуть переломлювати ситуацію на свою користь на деяких ділянках фронту через два місяці.

Таку думку в етері телемарафону висловив командир батальйону ударних БПАК «Ахіллес» 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка Юрій Федоренко.

Він заявив що українські військові стабілізували ситуацію в районі населеного пункту Глибоке (Харківська область), де противник мав частковий успіх.

«Просування подальшого ворог немає і ведеться системна робота щодо вибиття противника з тих позицій, які він зайняв», – додав Федоренко.

Він заявив що динаміка боїв на фронті висока, але при цьому сили оборони мають певні тактичні успіхи на полі бою.

«Якщо казати про Вовчанськ, то Сили оборони намагаються стабілізувати ситуацію повною мірою. Але противник «жме» дуже сильно, бо для них принципово важливо окупувати Вовчанськ і утворити плацдарм для подальшого просування в тил нашого угрупування військ», — пояснив Федоренко.

Крім того, за його словами, на Куп’янському напрямку противник став більш активним, тобто ворог намагається з двох сторін розхитувати ситуацію.

«Але за рахунок пакета військової допомоги від США, з якої вже є надходження до Сил оборони, гармати почали стріляти більше, а також за рахунок донатів українців, за рахунок майстерності і відвазі представників Сил оборони, забезпечується сталий результат для стабілізації ситуації. І це відбудеться й надалі. Орієнтовно за два місяці, коли ми накопичимо свої засоби в необхідній кількості, можна буде казати про те, що на певних відтінках будемо переломлювати ситуацію на користь Сил оборони», — наголосив Федоренко.