Україна в 2024 році планує новий контрнаступ ЗСУ. США отримали від Києва список побажань щодо озброєнь, куди увійшли винищувачі F-16 і F-18, ударні вертольоти Black Hawk і Apache, танки Abrams, безпілотники і боєприпаси.

Як повідомляє Welt, Київ планує наступного року провести нову контрнаступальну операцію.

Журналісти акцентували увагу на тому, що бійці ЗСУ утримують плацдарм на лівому березі Дніпра в Херсонській області і продовжують його розширювати. До Криму там всього 60 кілометрів. Позиція може стати відправною точкою у напрямку до півострова, а для підтримки наступу потрібні винищувачі, вертольоти і дрони.

Також підкреслюється, що Залужний не був прихильником початку контрнаступу влітку, а швидкий прорив був неможливий. Зміна стратегії стала грамотним ходом і допомогло виграти важливий час.

Зауважимо, що наразі, на лівому березі Дніпра на Херсонському напрямку Сили оборони України проводять тактичну операцію, про деокупацію говорити поки рано.

Про це заявив військовий експерт Сергій Грабський.

“Я б не говорив про деокупацію, ми поки що говоримо про тактичну операцію Сил оборони України на лівому березі Дніпра, тобто про створення передумов, з огляду на які ми можемо потім говорити про розвиток якихось більш активних дій. Найважчим є співвідношення сил та засобів. Тобто ми розуміємо, що операцію на лівому березі проводять здебільшого сили Корпусу морської піхоти України, і загалом невеликі підрозділи перебувають на лівому березі. Загальна чисельність там приблизно до 1 000 осіб. Проти них… щонайменше стягнута дивізія противника, що говорить про співвідношення сил 1:10”, — сказав військовий експерт.

Крім того, за його словами, росіяни, щоб не допустити розширення ділянок, які контролюють українські війська, ведуть дуже активні бойові дії з широким використанням керованих авіабомб для того, щоб не втрачати свої літаки.

Грабський зазначив, що тут ідеться здебільшого про інтенсивність бойових дій та про те значення, яке супротивник надає цьому напрямку, але й специфіка місцевості також відіграє певну роль.

“Тут ми можемо говорити про негативні та позитивні фактори. Тобто, з одного боку, ми не можемо зосередити й забезпечити на певній ділянці фронту на лівому березі Дніпра велику кількість сил. Але з іншого боку, ми маємо можливість розосередити свої підрозділи, що ми, власне, і робимо, проводити операції на ширших ділянках фронту, м’яко кажучи, нервуючи супротивника, не даючи йому змоги заспокоїтися та примушуючи його тримати такі колосальні сили та засоби на цьому березі. І, до речі, наша оборона Авдіївки є прямим наслідком того, що противник при всьому бажанні фізично не може забезпечити ще вищу щільність військ, змушено відправляючи ці війська на інші напрямки”, — сказав військовий експерт.

Крім того, лівий берег у Херсонській області може стати тим успіхом, якого у Сил оборони України не було влітку.

Про це заявив військовий аналітик Іван Ступак.

“Моє таке бачення: якщо нам вдасться хоча б дійти до Скадовська, то це буде дуже серйозне досягнення для нас. Тобто це буде серйозна загроза для Криму, тобто в Криму почнеться нове “вибухове життя”, — сказав Ступак.

Водночас він додав, що просування Сил оборони України йде важко, оскільки там сконцентровано дуже багато російських військ й велика кількість техніки.