Повторне голосування за призначення кандидатури Вітренка на посаду міністра енергетики може відбутися в кінці січня або на початку лютого.

Юрій Вітренко, тимчасово виконуючий обов’язки міністра енергетики, заявив в інтерв’ю газеті “День”, що якщо під час повторного розгляду ВРУ його призначення на повноцінну міністерську посаду парламентарії провалять голосування, то він кине політику і піде в приватний бізнес.

“Я поїду до сім’ї, буду займатися приватним бізнесом, вести нормальний спосіб життя і так далі. Раніше я займався інвестиційним банківським бізнесом. Ми також почали дивитися, в проміжок часу, коли я пішов з Нафтогазу і ще не був виконуючим обов’язки міністра, на певні ІТ-проекти, стартапи. Після нетривалого відпочинку зможу займатися цим “, – розповів Вітренко.

Він підкреслив, що для нього особливо важливо бути затвердженим не тільки на повноцінну міністерську посаду, але і на посаду першого віце-прем’єр-міністра України.

“Голосування має відбутися в такій комбінації як перший віце-прем’єр-міністр і міністр енергетики, тому що це потрібно прем’єру, і перш за все країні. І щоб вирішувати складні питання, які є в енергетиці, потрібен перший віце-прем’єр-міністр, який міг б вирішувати питання не тільки міністерства енергетики, а й кроссекторіальні. В одному випадку це буде питання міністерства охорони навколишнього середовища, в іншому міністерства транспорту, іноді – міністерства економіки, соціальної політики “, – заявив Вітренко.

А ось тг-канал “Шептун” пише, що Вітренко вже придумав стратегію, як отримати потрібну кількість голосів в Раді за свою кандидатуру.

“Імідж борця з Газпромом вже не так важливий для Вітренка, як голоси в парламенті за його призначення. Щоб зібрати голоси Вітренко вирішив працювати простими і перевіреними методами.

У минулому році за нього не проголосувала група Ахметова. Тому Ринат Леонідович отримує подарунок за подарунком.

Спочатку з ініціативи Вітренка підняли тарифи на електороенергію. А сьогодні стало зрозуміло як міненерго буде “вирішувати проблему зеленої енергетики”. 25 грудня Шмигаль дав йому доручення розробити схему виходу з кризи неплатежів зеленим енергетикам. Сьогодні озвучив рішення – випустити облігації (точніше – зайняти грошей) щоб розрахуватися. Компанія Ахметова контролює чверть ринку зеленої енергетики.

Цим же пояснюються заяви про “покупку газу у незалежних постачальників в Росії”. Що таке “незалежні постачальники” добре розуміють Медведчук і Фірташ. Особливо Медведчук, який свого часу і створив РосУкрЕнерго і спробує відновити схему.

З такими плюшками уважно стежимо за голосуванням за Вітренка депутатів Ахметова і ОТЗЖ “, – йдеться в повідомленні каналу.