Місцеві і центральна влада домовилася, що тарифи на тепло і гарячу воду в Україні не будуть піднімати. У понеділок планують підписати меморандум.

Про це повідомив у своєму Telegram мер Києва Віталій Кличко.

За його словами, меморандум буде підписаний між урядом, АМУ та представниками парламенту про алгоритм виведення сфери теплопостачання з кризової ситуації, викликаної коливанням ціни на газ.

“Ми домовилися з урядом і представниками парламенту, що тарифи на опалення і гарячу воду в Україні до кінця опалювального сезону не будуть підвищувати”, – написав він.

Сьогодні відбулася урядова нарад разом з представниками місцевої влади та парламенту. На засіданні, зокрема, були прем’єр-міністр Денис Шмигаль, мери Києва, Маріуполя, Кропивницького, Вінниці, Кривого Рогу та в.о. міського голови Харкова. У нараді також взяли участь представники НАК “Нафтогаз України”, Офісу президента України.

Нагадаємо, в ОП сьогодні повідомили, що Кабінет міністрів провів нараду з представниками місцевої влади. На ньому розглянули пропозиції щодо вирівнювання тарифів на газ від НАК “Нафтогазу”.

Кабмін розглянув з місцевою владою варіанти вирівнювання тарифів для всіх соціальних категорій. Це повинно допомогти зняти додаткове навантаження з органів місцевого самоврядування. Також пропозиції від “Нафтогазу” дадуть можливість збалансувати ціни на газ для централізованого опалення в містах та селах.

Сьогодні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд України до кінця січня має підготувати довгострокові інструменти збалансування ринку природного газу. Вже цієї весни все газопостачальні компанії повинні представити свої річні продукти людям.

Нагадаємо, з 1 січня облгази підняли тарифи на послуги з транспортування газу, а компанії-постачальники підняли ціни на газ для населення. У підсумку Кабмін прийняв постанову про обмеження ціни на газ для населення протягом лютого-березня 2021 року на рівні 6,99 гривень за кубометр.