Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган поставив на місце Путіна. Він провів телефонну розмову з кремлівським диктатором Володимиром Путіним.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган закликав російського колегу забезпечити “зерновий коридор” для вивезення українського зерна через Чорне море. Про це йшлося під час сьогоднішньої телефонної розмови двох лідерів, пише Anadolu.

Ердоган заявив, що настав час вжити заходів щодо плану ООН для створення безпечних коридорів для експорту зерна в Чорному морі.

Також він вкотре наголосив, що війну між Україною та Росією слід завершити тривалим і справедливим миром шляхом переговорів. Він сказав, що Туреччина готова зробити свій внесок для пожвавлення переговорного процесу.

У Кремлі заявили, що в розмові лідери продовжили “обмін думками щодо ситуації навколо України, у тому числі в контексті координації зусиль щодо забезпечення безпеки судноплавства у Чорному морі та експорту зернових на світові ринки”.

Зазначимо, що попередити голод у світі можна лише деблокадою чорноморських портів України. В ООН заявили, що попередити голод у світі можна лише деблокадою чорноморських портів України. Про це йдеться у дописі координатора гуманітарної допомоги ООН Мартіна Гріффітс у Twitter.

Гріффітс написав, що відновлення експорту українського зерна через канал Чорне море–Дунай недостатньо. 

Оскільки відсутність продовольчої безпеки в  усьому світі стає все очевиднішою, відкриття чорноморського маршруту є нашим найкращим варіантом для подолання глобального голоду. Світ не може чекати, – написав він.

Додамо, що політолог Євген Магда вважає, що Путін та Ердоган дуже подібні за манерою своєю поведінки та часто діють силовим методом. Про це він розповів в ефірі Еспресо.

Політолог зазначив, що Ердоган грає у свою гру, виключно у гру своїх інтересів, які пов’язані з президентськими та парламентськими виборами у наступному році у Туреччині.

Путін та Ердоган дуже подібні за манерою своєю поведінки та часто діють силовим методом. Якось я використав порівняння, яке закріпилося, що це танго двох геополітичних мачо. Ми пам’ятаємо, як у 2015 році російський бомбардувальник знищили буквально за 5 секунд під час його перебування у повітряному просторі Туреччини, чого Росія не очікувала, – нагадав Євген Магда.

Політолог зауважив щодо саміту НАТО та як Україна готувалася до нього, залишилося питання про те, чи було прокомуніковано Україною факт знищення крейсера “Москва” у контексті саміту Альянсу.

А ми ж розуміємо, що знищення крейсера “Москва”, який пафосно називали вбивцею авіаносців, суттєво змінює розстановку сил у Чорному морі й також у Середземноморському басейні. Всім очевидно, хто складає там основну військово-морську силу, це Туреччина. І це аргумент. Я дуже сподіваюсь, що це звучало десь на закритих обговореннях чи інших зустрічах, але не було публічно. Обговорюючи в експертному та журналістському середовищі, ми маємо оперувати тим, що звучить публічно. Раз такого не прозвучало, значить його не було. Хоча це реально відбулося і крейсер “Москва” вже об’єкт підводної спадщини всього людства. До речі, як і ескадрений міноносець “Москва”, який лежить в іншому місці з 1941 року біля берегів порту Констанца. А якщо не відкомуніковано, відповідно, цього не було. Бо ми живемо у такому світі, якщо публічно серйозно не розповіли, значить цього не зробили. На жаль такі реалії, – прокоментував політолог.