Речник Кремля Дмітрій Пєсков заявив про те, що зараз йде формування порядку денного можливої майбутньої зустрічі президентів Росії і України – Владіміра Путіна і Володимира Зеленського. Однак сам порядок ще повністю не готовий.

Про це повідомляє портал «Дзеркало тижня».

Раніше російські ЗМІ написали про те, що Кремль нібито передав до Києва 12 пунктів для підсумкового документа, який на можливій зустрічі зможуть підписати президенти. Також, згідно з повідомленнями, Кремль звинувачував Україну у відсутності реакції на свою пропозицію і не згадав про те, що саме Київ є основним ініціатором проведення переговорів.

“Дійсно, між Офісом президента України і адміністрацією президента нашої країни – це (Дмітрій) Козак – здійснюються контакти з метою намацати той перелік питань, які могли б обговорюватися. І озвучувалися, і формулювалися різні пропозиції, але поки в сухому залишку якогось загального розуміння і готовності до формулювання порядку денного можливої зустрічі відсутній”, – цитують Пєскова російські державні агентства.

Речник Кремля Дмітрій Пєсков заявив про те, що зараз йде формування порядку денного можливої майбутньої зустрічі президентів Росії і України – Владіміра Путіна і Володимира Зеленського. Однак сам порядок ще повністю не готовий.

Нагадаємо, на початку вересня в публічній площині знову активізувалася тема можливих переговорів Зеленського і Путіна. У Кремлі відмовилися обговорювати питання Криму, але в “небажанні налагоджувати діалог” звинуватили Україну.

Голова МЗС України Дмитро Кулеба вважає дипломатичні маневри Москви позитивним сигналом: “Якщо починалося з боку Москви, що незрозуміло, про що говорити, категорично не збігаються порядки денні і бачення цієї зустрічі, то тепер вони вже торгуються щодо порядку денного”. Важливу роль у зміні позиції РФ відіграв саміт “Кримської платформи”, вважає дипломат.

Сам Зеленський розраховує на “предметну” розмову з Путіним. Президента цікавить закінчення війни і деокупації територій. Нещодавно президент України публічно запропонував Путіну зустрітися на Донеччині або Луганщині. Однак президент РФ висунув неприйнятні для України умови: зустріч у Москві і тільки після прямих переговорів із ватажками “Л-ДНР”.

Варто згадати про те, що, одного разу, президент України Володимир Зеленський справді публічно запропонував президенту Росії Володимиру Путіну зустрітися в Донецькій або Луганській областях.

У відеозверненні, поширеному ввечері в середу, 20 квітня, глава держави розповів, що на учорашніх переговорах політичних радників лідерів «нормандської четвірки» Росія відмовилася від спільної заяви про прихильність до режиму тиші в Донбасі. У той же час, пролунала пропозиція зустрітися на лінії розмежування, «щоб максимально точно побачити і зрозуміти ситуацію».

«А що мені розуміти? Я кожен місяць там буваю. Пане Путін! Я готовий піти ще далі і запропонувати вам зустрітися в будь-якій точці українського Донбасу, де триває війна», – заявив президент України Володимир Зеленський.