Печерський районний суд Києва не задовольнив позов мера Черкас Анатолія Бондаренка до президента Володимиру Зеленському після того, як глава держави назвав його бандитом. Суддя оцінив його різке висловлювання як приватне і суб’єктивна думка.

Про це йдеться у рішенні суду від 1 жовтня.

Бондаренко подав на Зеленського до суду за те, що президент назвав його бандитом. Мер просив суд визнати цю інформацію недостовірною та зобов’язати Зеленського спростувати її, а також стягнути з нього одну гривню як компенсацію моральних збитків.

Судді вирішили, що позов є необґрунтованим. На їхню думку, заяви Зеленського не містять свідомо неправдивої інформації, а є його особистою суб’єктивною думкою. Бондаренко протягом 30 днів має право подати апеляцію.

Нагадаємо, між Володимиром Зеленським та мером Черкас Анатолієм Бондаренком виник конфлікт через скасування карантину.

Під час пресконференції 20 травня, присвяченій річниці президентства, Зеленський назвав популізмом дії мера Черкас, який хотів пом’якшити карантин у місті всупереч постанові уряду. Він додав: «Я за один стіл з такими бандитами не сяду».

Відзначимо, що після майже 1,5 місяці карантину мерія Черкас послухала місцевих підприємців та вирішила зняти частину обмежень. У місті дозволили відкрити магазини непродовольчих товарів, перукарні, літні майданчики ресторанів і низку інших об’єктів.

Відтак 27 травня міський голова Черкас Анатолій Бондаренко звернувся до Печерського райсуду Києва з позовом про захист честі та гідності проти президента України Володимира Зеленського.

Бондаренко просив суд стягнути із Зеленського 1 гривню на свою користь за моральну шкоду за приниження честі, гідності та ділової репутації.