Розпад РФ неминучий. При чому, він може відбутися за абсолютно неочікуваним сценарієм. Про це заявив колишній заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій, голова Луганської ВДА (2015—2016), керівник та засновник волонтерської групи «Народний тил» Георгій Тука.

Він прогнозує початок процесів дезінтеграції. Всі приховані наразі внутрішні проблеми стануть явними. Вони не зникнуть, а лише накопичуватимуться.

«Коли зникне міфічний образ зовнішнього ворога та консолідації суспільства навколо уявної, ідіотської перемоги над фашизмом в Україні , той самий маятник почне розкручувати дезінтеграційні процеси в самій Росії», — упевнений Георгій Тука.

На його думку, першими спалахнуть не Кавказ і Закавказзя, як декому здається.

«Це глибоко дотаційні регіони, їм вигідно висіти тягарем на шиї інших. Думаю, насамперед повстануть саме ці — інші. Заможні, багаті регіони, які втомилися годувати Москву і не тільки. Повстануть регіони, які мають формальні зв’язки з центром. І там з 1990-х років сильні місцеві еліти. Настрій яких не відрізняється особливою лояльністю до еліт московських. Йдеться про Далекий Схід, про Урал, про Сибір. Там дуже сильний вплив Китаю. Який чудово пам’ятає, що до середини XIX століття чимала частина цих територій належала йому, а не Росії», — зазначає експерт.

Не дивно, якщо дезінтеграція розпочнеться саме там, вважає він. Швидше за все — у вигляді створення таких собі «народних республік».

У різних регіонах це може відбуватися по-різному. Десь у вигляді спроби створення власних світських держав. Десь у вигляді створення ісламських держав. Хтось може орієнтуватися на Китай, хтось — на Європу. Взяти ту саму Калінінградську область, цей анклав РФ у тілі Європи. Важко собі уявити, що тамтешні жителі захочуть залишитися в Росії або орієнтуватися на Китай.

«Ще у 1990-х роках соцопитування показували, що понад 80% жителів Калінінградської області асоціювали себе з ЄС. Навряд чи ситуація радикально змінилася з того часу. Швидше — у бік ще більшого бажання вирватися з обіймів божевільної Росії», — прогнозує Георгій Тука.