Вибори мера в Харкові можуть пройти в останню неділю березня або жовтня. При цьому парламент навряд чи встигне призначити вибори на березень.

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна “Кадри, облгази і МВФ: чим займеться Рада в новому політичному сезоні”.

Як пояснив перший заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко, для проведення виборів в березні парламенту необхідно вже на наступному пленарному тижні призначити дату голосування. Якщо цього зробити не встигнуть, вибори пройдуть в жовтні.

“Варіант з виборами на жовтень здається більш відповідним для будь-яких фігур, охочих позмагатися за крісло харківського мера. Це дасть потенційним кандидатам набагато більше часу на підготовку. А (секретарю міськради Ігорю) Терехову, який, ймовірно, також вирішить взяти участь у виборчих перегонах – ще і додатковий час, щоб проявити себе, керуючи містом “, – йдеться в матеріалі РБК-Україна.

За оцінкою політолога Володимира Фесенка, головна сутичка в Харкові розгорнеться між трьома політиками.

“Це Терехов, але йому потрібен час на розкрутку. Очевидно, що захоче взяти участь у виборах Добкін. Думаю, буде балотуватися Фельдман, тому що у нього є амбіції і виросли шанси. Адже перемогти у Кернеса було практично нереально. І відкрите питання – чи буде брати участь Світлична, у якої непоганий рейтинг в області “, – пояснив політолог.

Михайло Добкін також прокоментував дату проведення виборів в Харкові. Про це пише видання “Вести”.

“Вибори на осінь – у нас за законом є дві дати, на які можна призначити дострокові вибори: це останні неділі березня і жовтня. Верховна Рада однозначно призначить перевибори на осінь. Причому зробить це навесні, або навіть ще в лютому. Грати з цією датою не будуть: надто вже великі будуть їх репутаційні втрати”- сказав Добкін. – Залишити Харків без голови означає втратити його назавжди, хоч він і так уже електорально для них втрачений: у президента рейтинг є, а у “Слуги народу” – немає “.

На думку Добкіна, йому доведеться битися з нинішнім в.о. міського голови Ігорем Тереховим.

“Моїм основним конкурентом буде команда Авакова. За них сьогодні говорить Ігор Терехов, секретар міськради”, – сказав Добкін.

Нагадаємо, після того, як Кернеса госпіталізували в берлінській клініці “Шаріте”, Добкін оголосив, що має намір балотуватися в мери Харкова на місцевих виборах 25 жовтня. Однак пізніше він зняв свою кандидатуру і перемогу здобув чинний міський голова.

25 жовтня Кернес виграв вибори мера.

8 листопада його офіційно зареєстрували Харківським міським головою, оскільки він подав електронну заяву.

9 грудня Кернес знову отримав повноваження харківського міського голови, не будучи присутнім на першій сесії Харківської міської ради нового скликання. Глава Харківської міської територіальної виборчої комісії Ольга Мозгова, яка відкривала першу сесію міськради, сказала, що голова зобов’язаний приймати присягу особисто, тільки якщо він обирається на цю посаду в перший раз.

17 грудня стало відомо про смерть харківського мера.