Екс-президент України, очільник партії “Європейська солідарність” Петро Порошенко на своїй сторінці у Фейсбук висловив свою думку з приводу затримання російського опозиціонера Олексія Навального.

Передаємо його слова прямим текстом:

Арешт Навального злочинним путінським режимом — черговий небезпечний виклик для всього демократичного світу.
Москва давно перейшла всі «червоні лінії», за що й отримала і продовжує отримувати виправдане покарання.

Свобода слова та зібрань, права людини, свобода діяльності опозиції для Кремля — реальна загроза стійкості режиму. У ці дні солідарного засудження чергового злочину російської влади переконаний, що без відповіді він не залишиться. Якщо Кремль продовжує не чути законних закликів, маємо йому допомогти додатковими санкційними обмеженнями, починаючи з позбавлення права голосу в ПАРЄ.

Незважаючи на те, що наші підходи з Навальним щодо питання Криму є діаметрально протилежними, приєднуюся до вимог світу щодо поваги до демократичних цінностей і його негайного звільнення, як і сотень політв‘язнів і заручників Кремля, в тому числі українських громадян.

Зустрічати його повернення на батьківщину нормальна влада мала б не загрозою тюрми, а перспективою проведення всеохоплюючого і достовірного розслідування спроби його отруєння.

Однак, це точно не про кремлівський режим, який в черговий раз розписується у власній слабкості і лицемірстві.

У свою чергу в телеграм-каналі “Шептун” вирішили нагадати Порошенкові про тиск на активістів та журналістів, який відбувався за його каденції.

Порошенко вирішив похайпитися на темі арешту Навального. Однак дивно читати про “небезпечний виклик для всього демократичного світу” від людини, при якій практично на державному рівні, була налагоджена робота державної машини по тиску на активістів та журналістів. Разом з тим, саме за правління Порошенко відбулася величезна кількість резонансних вбивств представників ЗМІ. Також не будемо забувати про пачки кримінальних справ за держзраду за пости в соціальних мережах.