Суд України засудив лідера «ДНР» Дениса Пушиліна на 15 років ув’язнення та конфіскацію майна за порушення статей, пов’язаних із посяганням на цілісність України та колабораційною діяльністю. Інформацію про це поширив Офіс Генерального прокурора.

За обвинуваченням прокурорів Донецької обласної прокуратури винесено вирок щодо керівника «республіки», створеної незаконно на території Донеччини. Пушиліну висунуто звинувачення у порушенні територіальної цілісності та недоторканності України, а також у колабораційній діяльності.

Надзвичайно важке покарання — 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна — призначено засудженому.

Під час судового процесу прокурори довели, що в вересні 2022 року глава псевдореспубліки скликав фальшиву раду «ДНР». Нелегітимний депутатський корпус ухвалив закон «про референдум ДНР щодо приєднання до РФ». Пізніше Пушилін наголошував на необхідності приєднання окупованої території Донецької області до РФ, тим самим закликаючи окупантів до захоплення України.

Зрештою, на підставі підписаного «головою» нікчемного акту на тимчасово окупованих територіях під контролем озброєних військових рф проведено незаконне «народне волевиявлення».

Крім того, 30 вересня 2022 року засуджений підписав із президентом держави-агресора «договір» про входження квазіреспубліки та нових окупованих територій Донецької області до складу федерації нібито на правах суб’єкта.