російські загарбники не досягли величезних успіхів з початку так званого “великого наступу”, який почався ще взимку. Так, на деяких ділянках фронту були незначні просування. Однак не варто до цього ставитися легковажно.

Про це в інтервʼю розповів офіцер 111 бригади тероборони Луганщини Сергій Шакун. Він відповів на запитання ведучого про те, що окупанти незначно просунулися поблизу Кремінної на 5-6 кілометрів. Однак загарбники не змогли досягнути завдань на цьому напрямку.

Військовий наголосив, що хоч і на карті це виглядає як незначне просування, що зрозуміло. Але кожен метр української землі давався нашим захисникам високою ціною. Тому дещо некоректно так говорити.

Ви кажете, що в деяких місцях сталися незначні просування на 5 – 6 кілометрів. Цю територію ми осінню відвоювали та зайняли позиції. Це скільки хлопців полягло. Не треба так до цього ставитися,– зазначив військовий.

За його словами, тероборона міцно тримає фронт і не дає окупантам просуватися вперед. Було б добре, яки було більше снарядів та артилерії. Однак вони тримаються завдяки тим засобам, які є доступні.

Зазначимо: У російському суспільстві наростають проблеми з мотивацією, щоб продовжувати повномасштабну війну проти України. Кількість вбитих, поранених та калік серед росіян невпинно зростає. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ) Андрій Юсов.

“Сьогодні російська пропаганда приділяє величезну увагу майбутньому українському наступу і звільненню територій. Для чого це робиться? У них проблеми з мотивацією, проблеми з морально-психологічним станом як усередині армії, так і в суспільстві. Трупи продовжують надходити, продовжують надходити поранені, каліки без рук і без ніг”, — сказав він.

За його словами, картина дійсності в Росії не може не впливати на суспільство, тому роспропаганда намагається лякати росіян майбутнім контрнаступом Збройних сил України, аби підтримувати їхню мотивацію на необхідному рівні.

Водночас в українському суспільстві таких проблем немає, зазначив Юсов.

“Ми звільняємо свою територію, підтримуємо українські сили, все українське суспільство сьогодні — це одна велика армія”, — наголосив він.

Однак сьогодні для українців важливо дотримуватися інформаційної тиші навколо можливого контрнаступу України, додав представник ГУР МОУ.

“Звільнення території відбуватиметься, коли це найбільше відповідатиме інтересам української армії і допоможе завдати найбільшої шкоди ворогу. Що стосується підготовки, вона триває. У публічному доступі про це є багато інформації, зокрема щодо навчання українських солдатів за межами України за допомогою наших союзників. І щодо військової техніки, яка надходить в Україну. Люди, які цікавляться, можуть багато чого почерпнути, але деталі, коли, де і в який спосіб, звичайно, ми обговорювати не будемо”, — пояснив Андрій Юсов.

Водночас Міністр оборони України Олексій Резніков заявляє, що Україні потрібна важка техніка та підготовлені резерви у процесі підготовки до контрнаступу.

Як зазначається у повідомленні на сайті Міністерства оборони, Резніков вчора провів зустріч із делегацією Комітету Євросоюзу з питань політики та безпеки на чолі із головою комітету Дельфіною Пронк. Він поінформував європейських партнерів про поточний стан ситуації на передовій, зокрема на північному, східному та південному напрямках.

Також окрему увагу було акцентовано на наданні допомоги Силам оборони України з боку ЄС і професійній підготовці українських військовослужбовців за кордоном.

“Завдяки постачанню західного озброєння ЗСУ мають успіхи на полі бою. Проте ми готуємось до контрнаступальної операції, тому Україні необхідні насамперед важка техніка та підготовлені резерви. Ми зацікавлені у проведенні тренувань українських військових на всіх рівнях: від індивідуальної підготовки солдата до колективних навчань підрозділів бригадного рівня”, – заявив Резніков.