Сполучені Штати й надалі допомагатимуть українцям протистояти агресії Росії. Про це заявив колишній державний секретар США Майк Помпео.

“Це Америка, там багато різних думок із будь-якого питання. У тому числі щодо зовнішньої політики. Але я впевнений, увесь світ може підтвердити, що Сполучені Штати очолюють – і, я впевнений, будуть і далі відігравати чільну роль у зусиллях опору [президенту країни-агресора РФ] Володимиру Путіну. Ми розуміємо, що це важливо. І хоча думки лунають різні, переважна більшість американців розуміє, що абсолютно в інтересах США, щоб не було вторгнення до Європи таких тиранів, як Путін”, – наголосив Помпео в інтерв’ю “Європейській правді”.

За його словами, українцям не варто турбуватися щодо того, хто переможе на президентських виборах у США 2024 року.

“Я вважаю, що американські виборці виступають за такий підхід, і виборці-республіканці також вважають, що США мають бути достатньо сильними, щоби переконати “поганих хлопців” із числа світових гравців – таких як Володимир Путін – у потужності американської сили, американської міці. Тому ми разом із нашими європейськими друзями будемо стримувати не тільки Путіна, а й інших подібних йому в різних куточках світу, тих, хто почав відчувати, ніби вони можуть вважати США за ніщо. Ми не дозволимо цьому статися, і я впевнений: це саме те, чого хочуть американські виборці”, – сказав Помпео.

Він зазначив, що, якщо українська влада й надалі “демонструватиме готовність битися за суверенітет”, то підтримку України збережуть у всьому світі.