Президент Володимир Зеленський подякував Палаті представників США за включення до закону про оборонний бюджет Сполучених Штатів Америки поправки щодо протидії запуску «Північного потоку-2» та закликав Сенат підтримати її.

Про це глава Української держави написав у Твіттері.

Палата представників США включила до закону про видатки на потреби безпеки у 2022 році (National Defense Appropriation Act, NDAA) поправки, які протидіятимуть запускові “Північного потоку-2”. На це Володимир Зеленський висловив подяку та сподівання на підтримку американським Сенатом протидії запускові газогону.

“Газовий шантаж Європи має припинитися назавжди. Ми вдячні Палаті представників США за включення до NDAA поправки, яка зупинить “Північний потік-2″. Звертаємось до всіх друзів України та Європейського Союзу в Сенаті США щодо підтримки такої норми і на рівні Сенату”, — написав Зеленський.

Нагадаємо, у вересні Палата представників США погодилася додати до проєкту оборонного бюджету США санкції проти «Північного потоку-2». Законопроєкт потребує схвалення в Сенаті і підпису президента Джо Байдена, щоб стати законом.

Будівництво «Північного потоку-2» завершили на початку вересня. Наразі газопровід чекає на сертифікацію з боку німецького регулятора.