Ліквідація російського бомбардувальника Ту-22М3, стала головною подією. Проте, окрім падіння самого літака, ЗСУ змогли добитись того, що командування РФ, яке ймовірно також перебувало на борту судна, також ліквідоване. Так, згідно з офіційною версією, троє з чотирьох членів екіпажу змогли катапультуватися і таким чином вижити. При цьому одного з них ще шукають. Ще один четвертий член екіпажу, нібито командир, загинув. Проте слова російської пропаганди можуть бути неправдою, адже командування на борту літака навіть не намагалось рятуватись.

Про це розповів науковий співробітник полтавського Музею важкої бомбардувальної авіації, ексльотчик найшвидшого у світі важкого бомбардувальника Ту-22М3 Геннадій Дерикаптан.

За словами Дерикаптана, на літаку стоїть катапультне крісло КТ-1М. Воно було розроблено конструкторським бюро «Туполєв» і вважається не дуже надійним.

«При катапультуванні, при ударі може статися компресійний перелом хребта. Там складна система, багато витяжних парашутів, стабілізуючих…», — сказав експерт.

Дерикаптан сказав, що навіть якщо пілоти, які катапультувалися, вижили, то не факт, що зможуть знову літати.

Також, за його словами, одна з причин падіння Ту-22М3, який є найшвидшим важким бомбардувальником, може полягати в тому, що в України з’явилися ракети, здатні його збити.

Він зазначив, що інших літаків, які могли б виконувати аналогічні завдання, немає.

Експерт переконаний, що якщо літак справді збили ракетою, то вона мала вибухнути біля нього. Так, сам бомбардувальник під час падіння не розвалився. За його словами, навіть якщо такий літак, як Ту-22М3, помітить, що по ньому спрацьовує ППО противника, маневрувати він не зможе. У нього є можливість тільки застосувати теплові пастки. Окрім того, екіпаж літака навіть не намагався загасити пожежу, що теж могло призвести до летальних наслідків.