Росіяни 13 січня оголосили про захоплення Соледара на Донеччині. Однак інформація, яку розповсюдили на рівні міноборони країни-агресорки, – повна брехня.

Про це 24 Каналу розповів литовський військовий експерт Аурімас Навіс. Він нагадав, що частина населеного пункту досі перебуває під контролем українських військових. Як зазначив Навіс, Збройні Сили України утримують північно-західну частину Соледара. Українські захисники там стійко стримують натиск ворога. Однак російські окупанти поспішають оголосили хоч про якісь здобутки на полі бою в Україні.

“Вже майже рік триває повномасштабна війна Росії проти України. Однак ніяких великих успіхів росіяни так і не змогли показати ні своєму режиму в Кремлі, ні прихильникам цієї війни”, – зазначив Навіс.

Військовий експерт додав, що окрім Владіміра Путіна та його режиму, велика частина населення Росії також підтримує загарбницьку війну проти України.

“Росіянам потрібна хоча б маленька перемога. Соледар та Бахмут не мають для Росії великого стратегічного значення. Для окупантів це більше символічне значення. Для росіян, зокрема, для мобілізованих дуже важливо показати, що вони хоч щось здобули,– сказав Навіс.

Він додав, що бойовий дух російських військ в Україні дуже низький. За словами військового експерта, по-справжньому велика мотивація воювати в Україні є лише у представників ПВК “Вагнера”.

Вагнерівці – професійні вбивці та мародери. Вони прийшли ґвалтувати та вбивати лише тому, що їм це подобається,
– зазначив Навіс. А от мобілізовані росіяни, на думку військового експерта, не хочуть брати участі у війні.