Атаки надводних та літальних безпілотників на Севастополь допомогли Україні знизити активність флоту Росії в Чорному морі 

Про це йдеться у щоденному огляді Міністерства оборони Великої Британії у Twitter.   

Як пише розвідка, 22 березня щонайменше три надводні та один літальний безпілотник намагалися завдати удару по військово-морській базі РФ у Севастополі в тимчасово окупованому Криму.  

Повідомлення з відкритих джерел свідчать про те, що один морський дрон нібито був зупинений оборонними бонами, а два інші – були знищені в гавані. Російські офіційні особи заявили, що жодне російське судно не постраждало. 

“Під час попередньої атаки безпілотників на Севастополь 29 жовтня 2022 року були пошкоджені тральщик “Іван Голубець” та фрегат “Адмірал Макаров”. Попри те, що нові атаки, ймовірно, не завдали шкоди російському флоту, загроза безпілотників, ймовірно, продовжує стримувати операції чорноморського флоту РФ”, – йдеться у повідомленні. 

Водночас голова Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко у коментарі 24 каналу пояснив, чому українським військам є сенс атакувати російські об’єкти в окупованому Криму за допомогою морських надводних безпілотників.  

На його думку, надводні дрони мають великий потенціал і є одним із феноменів війни в Україні. Військові інших країн вивчатимуть такі технології на прикладі українців у майбутньому. 

Насамперед, морські безпілотники простіші та дешевші у виробництві порівняно з військовими кораблями, що дозволяє Україні економити ресурси. Другою, але не менш важливою перевагою є висока швидкість виробництва, за рахунок якої арсенал українських військ швидко поповнюватиметься. 

“Уявіть собі, коли буде запропоновано технологічні рішення, коли навіть іноді не потрібно буде будувати підводний човен або дорогий корабель за кілька десятків мільйонів доларів, а можна буде використати такий безпілотник”, — зазначив військовий експерт. 

У бою надводні дрони також мають низку позитивних моментів: швидкість, маневреність та малопомітність завдяки невеликим розмірам. При цьому висока ефективність ударів має чинити психологічний тиск на росіян. Надводні дрони не зможуть замінити бойові кораблі, але здатні стати значним елементом системи оборони при зіткненні з Чорноморським флотом РФ. 

Як вважає Олександр Мусієнко, з економічного погляду ринок надводних безпілотників має більший потенціал, ніж БПЛА. Україні необхідно розвивати виробництво морських дронів самостійно або за допомогою західних партнерів. 

І в Україні вже розробили нову версію морського дрона. Імовірно, дрони мають бойову частину та будуть використовуватися як ударні проти російських морських об’єктів, інформує Мілітарний. 

Зараз в Україні будують флот морських безпілотних апаратів, який має захистити акваторії українських морів та не давати активно працювати російським бойовим кораблям. 

Безпілотні надводні апарати багатопрофільного призначення — унікальна українська розробка. 

Дрони можуть брати участь у дальній розвідці, спостереженні за береговою активністю, супроводі та підтримці традиційного флоту, конвоюванні торгових суден, коригуванні ракетних уражень та артилерії, захищати українські пункти базування та протидіяти десантним операціям. 

Перші представлені українські морські дрони були оснащені системою автопілотування, відеопідсистемами, в тому числі нічного бачення, резервними модулями зв’язку та бойовою частиною. 

Таке оснащення допомагає нашим військовим ефективно відпрацьовувати по ворожих цілях. Це зокрема доводить стан російського Чорноморського флоту. Як розповів полковник запасу ЗСУ Петро Черник, морські дрони можуть повністю знищити ЧФ РФ. 

“Однозначно можуть. Давайте розкладемо це питання як мінімум на дві частини, бо не дронами єдиними. Насправді спарена потужність полягає в ракетному паритеті. Ми вже отримали від союзників ракети AGM-84 “Гарпун” із дальністю ураження цілей від 90 до 315 км. А отже ракетний паритет у північно-західній частині Чорного моря однозначно вже на нашу користь, і про ніякі військові десанти, на мій погляд, не може йтися”, – зазначив він.