Росія активно намагається вирівняти ситуацію на фронті та сформувати переговорну позицію для себе.

Про це в інтерв’ю УНІАН розповів військовий експерт Олег Жданов.

Як зазначив експерт, на окупованих територіях можуть змінитися дві речі. По-перше, там воєнний стан, а отже Путін може стягнути туди строковиків. По-друге, вони можуть почати примусову мобілізацію людей призовного віку – чоловіче населення і військовозобов’язаних жінок, що загрожує ризиками.

“Росія шукає способи вирівняти ситуацію на фронті. Так, у них величезні проблеми, але вони намагаються створити переговорну позицію для себе. Це не від того, що у них там все погано. Те, що все погано, – це мобілізація. Російське суспільство мало задає це питання, але воно ключове: “чому мобілізація? А куди поділася регулярна (армія)? А де той мільйон, який непереможний, легендарний і другий у світі за потенціалом?”. Ось це свідчить про те, що все погано. Також про це сигналізує покупка дронів у Ірану. Це країна, яку Росія завжди вважала “нижче плінтуса”. А тепер вони купують у них дрони і просять оперативно-тактичні ракети”, – зазначив Жданов.

Експерт зауважив, що Путін просто погіршує картину на окупованих територіях для України, змушуючи сісти за стіл переговорів.

“Якщо ви не йдете на переговори, я буду погіршувати там становище. Сьогодні – воєнний стан, а завтра він оголосить щось типу нової України і введе там стан війни. Він намагатиметься зіштовхувати лобами наших громадян з нашими Збройними силами”, – додав експерт.