Російські канали, увечері 3 листопада охопила справжня паніка та істерика щодо українського плацдарму на лівому березі Дніпра на Херсонщині. З’явилися відомості про ймовірну втечу ЗС РФ із села Кринки.

Про це написав, зокрема, пов’язаний із ЗС РФ канал. Російський Z-військор Романов повідомив про важку ситуацію у селі.

«Йде м’ясорубка. Ситуація важка. Ті пси, які розповідають, що там усе під контролем, нічого не навчилися», — поскаржився пропагандист.

Ультраправий російський військовий Єгор Гузенко «Тринадцятий» зі свого боку повідомив про запеклі бої на даній ділянці фронту. В істерику його привели кілька відеороликів, злитих до мережі українськими військовими. На цих відео було знято масову ліквідацію солдатів РФ у Кринках.

«Просили мовчати, але коли справа дійшла до того, що вже українці відкрито публікують відео, як кладуть наших бійців, я більше мовчати не збираюся. Рубілово там йде просто пекельне, і з нашого боку є серйозні втрати. Командування, як завжди, рапортує, що все добре, але реальність розходиться з тим, що доповідають нагору. Ситуація досить важка. Якщо все так і далі піде, то вони там налагодять переправу, перетягнуть техніку і чекай на біди», — написав окупант.

Варто зазначити, що ресурс DeepState, який відстежує ситуацію на фронтах, інформацію про залишення росіянами Кринок підтверджувати не поспішає. Станом на ранок 3 листопада на карті село вважається окупованим.

Однак до нього впритул прилягає так звана «сіра зона», тобто там йдуть бої. Село знаходиться приблизно за 40 км на схід від Херсона по річці Дніпро.

Нагадаємо, масово інформація про форсування ЗСУ річки Дніпро на лівому березі почала з’являтись на цьому тижні, хоча висадка там наших Сил Оборони проводилась і раніше.

Зараз Сили оборони України продовжують утримувати позиції на лівобережжі та намагаються розширити плацдарм. . Водночас усі визнають, що форсування Дніпра на цьому напрямку є надзвичайно складним завданням.

Про це повідомив один військовий журналіст.

«Це не класичне форсування Дніпра, про яке було написано чимало книжок після закінчення Другої світової, коли Ватутін втопив у Дніпрі цілу армію, аби догодити Сталіну. Нині Дніпро форсують переважно малі групи. Хоча для швидкого й успішного просування цього замало, вважає колишній командувач аеромобільними військами», — каже кореспондент.

А ось командувач аеромобільних військ України у 1998-2005 роках, полковник запасу Іван Якубець пояснює, як можна форсувати Дніпро:

«Можна було б зібрати флотилію, баржі, малі судна і таким чином форсувати Дніпро. Після того, як висадився певний загін і захопив певну територію, як це було 2 тижні тому — за ним пішла бригада. Оце серйозне рішення форсування річки Дніпро. А якщо за цією бригадою пішла б іще, вона розширила б цей плацдарм, прийшли би 2-3 бригади — оце був би вже контрнаступ».

Про те, що ЗСУ активізувалися на низці островів дельти Дніпра в районі Антонівського мосту, неодноразово згадував у своїх звітах Інститут вивчення війни. Аналізуючи геодані з відкритих джерел, дослідники припустили, що українські військові, ймовірно, вже зайняли позиції на лівому березі Дніпра в Херсонській області. Такої ж думки і більшість наших військових аналітиків, які, посилаючись на відкриті джерела, стверджують, що перехід ЗСУ на лівий берег Херсонщини почався задовго до підриву Каховської ГЕС.

Складність таких операцій полягає у тому, що наляканий «проривом» ворог починає гатити по річці з усього, що тільки має.

Те, що звільнення лівобережжя Херсонщини неминуче — ні в кого не викликає сумнівів. Величезні резерви окупаційне командування стягнуло під Авдіївку та в район Бахмута. Нині на півдні, на переконання військових аналітиків, незважаючи на зміну командування угруповання «Днєпр», окупанти не мають достатньої кількості сил, щоб стримати просування ЗСУ.