Пік наступального запалу окупантів у Бахмуті пройдено, хоча ворог продовжує штурмувати місто, розповів в ефірі національного телемарафону боєць ЗСУ 5-ї окремої штурмової бригади ЗСУ Юрій Сиротюк “Мамай”.

За його словами, минулого тижня на вказаному напрямку спостерігався “Армагеддон”.

“Це були цілодобові стрілецькі бої, постійне застосування авіації. Потім ми збили цей наступальний запал противника, була трішки стабілізація, а вчора противник знову пішов в атаку. За моїм відчуттям, трішки менше, ніж було минулого тижня. Але важко з чимось порівнювати, бо трошки менше у Бахмуті…таке важко уявити. Мені здається, що ми пік пройшли, Росія виснажується на цьому напрямку без свіжих сил. Без поповнення. Їм тут не вдасться досягти жодних успіхів”, – поділився “Мамай”.

Після кожної атаки ворога іде контратака ЗСУ, зауважив військовий: “Може, не весь час вони (контратаки) успішні, не таке велике просування, але метр-два, десять метрів української землі нам вдається теж звільнити”.

З приводу так званої нестачі боєприпасів у “вагнерівців” боєць зауважив, що росіяни “хочуть мати двадцятикратну перевагу, а мають приблизно п’ятикратну”. До того ж на боці у найманців працює бойова авіація.

“Уявіть собі приватну армію у світі, яка має літаки, яка має все. Вони просто звикли, що вони воюють такою масою, знищують все живе, а потім заходять і ставлять прапорці. Зараз, навіть маючи п’ятикратну перевагу, нічого досягти не можуть”, – сказав “Мамай”.

Військовий додав, що у Бахмуті все ще воюють “вагнерівці”, хоча їхні загони вже посилені ЗС РФ. “Історія “вагнерівців” закінчується безславно у Бахмуті. Кинувши “найкращу у світі приватну армію” на малесенький райцентр, вони і райцентр не захопили, і всю армію свою втратили”, – підсумував “Мамай”.

Також зазначимо, що російські сили просуваються в Бахмуті незначно, наступ ПВК “Вагнера”, ймовірно, наближається до кульмінації, йдеться у зведенні Інституту вивчення війни.

Аналітики вважають, що російські сили зараз домагаються в Бахмуті лише незначних тактичних успіхів.

Інститут також цитує представника ЗСУ Сергія Череватого, за словами якого за останній день військові РФ зробили 42 спроби атак у районі Бахмута.

“Відносно невисокий темп російських атак в Бахмуті і біля нього 16 березня, разом з відносно невеликим числом заяв Росії про просування або захоплення території в цьому районі, підтверджує оцінку ISW від 15 березня про те, що наступ ПВК “Вагнер” на Бахмут, ймовірно, наближається до кульмінації”, – пишуть експерти Інституту.

Стверджується, що РФ продовжує обмежені наступи в західній частині Донецької області, біля міста Вугледар, розташованого в 30 км від Донецька. Однак, на думку аналітиків, новий великий наступ у цій ділянці в найближчому майбутньому малоймовірний.

“ISW раніше говорив про вкрай жалюгідний стан сил російських військ, які діють біля Вугледара, і дуже малоймовірно, що значно постраждала морська піхота і частини Східного військового округу, які зараз знаходяться на заході Донецької області, зможуть у найближчому майбутньому відновити тут наступальні операції”, – пише Інститут вивчення війни.

Також додамо, що російська армія значно послабила зусилля по атакам на Вугледар після серії важких поразок. Про це повідомляє Міноборони Великобританії у своєму розвідувальному зведенні.

“За останній тиждень спроби росіян штурмувати місто Вугледар в Донецькій області майже напевно сповільнилися. Це слідує за неодноразовими, надзвичайно дорогими невдалими атаками протягом попередніх трьох місяців”, – йдеться в повідомленні.

Британці зазначають, що однією з причин високих втрат агресора під Вугледаром стало ефективне застосування українцями установок дистанційного мінування місцевості. За допомогою системи RAAM захисники Вугледара могли розкидати протитанкові міни на відстані до 17 км від самої установки.