Президент Білорусі Олександр Лукашенко запропонував направити на Донбас об'єднану миротворчу місію ООН та ОБСЄ.

"Необхідно вести подальший пошук взаємоприйнятного рішення з розміщення на Донбасі миротворців. Можливо, розглянути варіант спільної місії ООН та ОБСЕ в Україні. 

До її складу можуть увійти військовослужбовці, поліцейські, цивільні персоналії країн, які протягом усього періоду конфлікту робили пасивний внесок у його вирішення. Потрібно забезпечити принцип поетапності в розгортанні цієї місії. Але часу майже не залишилось", – сказав Лукашенко.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Він також запропонував розмістити в Мінську технічний пункт Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання конфлікту на сході України.

 “Ми готові розглянути створення в Мінську технічного пункту Тристоронньої контактної групи”, — заявив Лукашенко.

Президент Білорусі зазначив, що його країна готова взяти на себе відповідальність за підтримання миру на сході України, здійснювати контроль на російсько-українському кордоні та сприяти проведенню виборів на Донбасі.

Він зазначив, що для реалізації цих пропозицій треба обговорювати їх за столом перемовин за участі всіх залучених сторін. “Будьмо чесні: якщо нам не вдасться залучити за цей стіл США, навряд чи ми досягнемо якоїсь мети”, — сказав президент Білорусі.

Водночас, Другий президент України Леонід Кучма вважає, що США не погодяться брати участь у Мінських перемовинах щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Я не думаю, що щось із цього вийде. Але пропозиція хороша.

Те, що Лукашенко виступив з такою пропозицією, – спасибі йому за це. Якщо є можливість ще когось запросити, – з великою радістю. Але я не думаю, що хтось ще захоче. Ви що, думаєте, що Трамп захоче? Йому треба подякувати, що Курт Волкер робить дуже велику позитивну роботу для України. Але іншого нічого не буде. Вони скажуть, що ми вже беремо участь.

Якщо хоче Європейський Союз підтримати Україну, йому не треба входити в цей формат. У нього і так є можливості зробити все, що необхідно. Нехай тільки роблять. Але ви бачите, які протиріччя сьогодні величезні в Європейському союзі. І сподіватися, що він призначить когось уповноваженого брати безпосередню участь, не варто", – підкреслив другий президент", – сказав Кучма.