Треба серйозно зважувати кожен крок, – військовий експерт назвав стратегію у контрнаступі

Для контрнаступу Збройним Силам України треба мати достатньо важкого озброєння. Проте тут також треба вибрати і правильну тактику, адже ворог переважає у живій силі та озброєнні. Тому контрнаступ має просуватися поступово.

Про це 24 каналу розповів військовий експерт Петро Черник. На його думку, контрнаступ станеться не швидше, ніж в кінці серпня.

Експерт каже, що про це можна говорити багато, але десь на цей проміжок часу мала би з’явитися достатня кількість зброї, щоб починати обережні контрнаступи.

“Наголошу, що вони мають бути обережні. Бо великі контрнаступи потребують створення переваги не менше 1 до 3. Проте не забуваймо, що їх 146 мільйонів, а нас лише 35. Людські ресурси не співмірні”, – пояснив він.

Петро Черник категорично проти піррової перемоги (яка дістається дуже великою ціною).

“Чи можемо ми їх вибити за декілька тижнів? Можемо, але треба “спалити” все наше військо. Це неприйнятно”, – відповів він. Бо якщо ми їх і виб’ємо, “спаливши” наше військо, то через декілька років у них буде нове, а от у нас з цим будуть проблеми. Тому треба дуже серйозно зважувати кожен крок. І як на мене, тактика “малих кроків” є насправді стратегічно вірною, – заявив експерт.

Коли ЗСУ можуть піти в контрнаступ: думки експертів

Збройні Сили України поступово відвойовують тимчасово окуповані території Запорізької та Херсонської областей. Однак наразі там ще немає масштабного контрнаступу. Радника глави МВС Ростислав Смірнов пояснив, що перші великі поставки важкого озброєння очікуються наприкінці липня – початку серпня. Тоді українська армія почне серйозно озброюватися та впевненіше здійснювати контрнаступ.

Збройні Сили України впевнено йдуть в контрнаступ на деяких напрямках фронту, а не за горами й ще масштабніші дії. Ситуація має різко змінитися. Про це 24 каналу розповів радник міністра внутрішніх справ Ростислав Смірнов. Він зауважив, що якщо проаналізувати загальну картину, можна сказати, що з початку повномасштабної війни Росії, українські військові зупинили “другу армію світу”.

“Якщо ми візьмемо зараз початок Східної операції, за деякими напрямками вони (російські війська – 24 канал) просунулися там на 20 – 25 кілометрів, це мізер, повірте, з точки зору тих переваг, які в них були, “– каже Смірнов.

Він наголосив, що з перших днів ворог суттєво переважав українські сили, зокрема, у важкому озброєнні та особовому складі. Але зараз ця ситуація починає вирівнюватися.

Коли ЗСУ підуть у контрнаступ

Загальна картина, на думку радника очільника МВС, має суттєво змінитися наприкінці серпня – на початку вересня. Тоді російські військові впевняться, їхнє суспільство нарешті зрозуміє, що “спецоперація” пішла не за планом. За його словами, за багатьма розрахунками перші великі поставки важкого озброєння від західних партнерів очікуються наприкінці липня – на початку серпня. Тоді українська армія почне серйозно озброюватися та впевненіше здійснювати контрнаступ.

“Ми бачимо, що навіть зараз ми робимо контрнаступ, при паритеті з перевагою ворога. Ми робимо успішні контрнаступи на Харківському, а також на Південному напрямках. Ми звільняємо населені пункти, зокрема на Херсонщині та Запоріжжі”, – нагадав Смірнов.

Коли ж ЗСУ отримають матимуть більше важкого озброєння, вони почнуть активно звільняти захоплені росіянами території. Натомість ворожим військам залишиться лише стояти на своїх позиціях і відступати. Ще один радник глави МВС Віктор Андрусів вважає, що великий контрнаступ буде можливий, за кращими прогнозами, приблизно у вересні 2022 року. За його словами, контрнаступ очікувався в середині червня, але відбулись зміни. Мовляв, західні партнери вирішили зачекати з поставкою озброєння.

Генерал-майор Дмитро Марченко такоє наголосив, що перехід ЗСУ у контрнаступ залежить від того, як швидко західні партнери нададуть нам необхідну зброю. Якщо постачання відбудеться найближчим часом – у контрнаступ ЗСУ зможуть піти вже до кінця літа. Генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко також зазначив, що для масштабного контрнаступу насамперед необхідно ще більше важкого високоточного озброєння. Тоді просуватися вперед буде дещо легше.