Російська служба німецького мовника підіграє російській пропаганді

Міністерство закордонних справ України закликає німецьке видання Deutsche Welle звернути увагу на маніпуляції, які поширює російська редакція.

Про це йдеться у коментарі речника МЗС Олега Ніколенка.

“Наразі нам не зрозуміло, чому російська служба німецького мовника підіграє російській пропаганді, маніпулює цитатами та здійснює підміну понять щодо причин та наслідків агресії Росії проти України”, – йдеться у коментарі.

У МЗС навели низку прикладів із матеріалами російської DW, в яких містилися такі тези, як “визнати Україну терористичною державою”, “один промах українських захисників може спровокувати ядерну катастрофу на Запорізькій АЕС”, “заборона на в’їзд росіян на Захід не допоможе перемогти Путіна”,

“Vogue спростував чутки про публікацію фото Адольфа Гітлера та Єви Браун” і фото нацистського фюрера поряд з обкладинкою президентського подружжя.

Ніколенко додав, що DW – це державна структура, яка фінансується німецькими платниками податків.

“Через загрози, які несе російська дезінформація, німецький уряд вже обмежив діяльність на території Німеччини каналу російської пропаганди RT. І ми закликаємо німецьких партнерів відреагувати на наративи російської пропаганди, які поширюються в матеріалах DW”, – йдеться у заяві.

Додамо також, що звіт організації Amnesty International, присвячений ситуації в Україні, став справжнім подарунком російській пропаганді – про це пише одне з українських медіа

Міжнародні правозахисники звинуватили українських військових в тому, що вони нібито наражають цивільне населення на небезпеку.

Урівняння агресора і жертви агресії, ігнорування численних задокументованих фактів воєнних злочинів росіян, демонстративне нехтування контекстом не лише спровокували шквал критики, а й актуалізували дискусію про ефективність та відповідність викликам часу як Amnesty International, так і решти бюрократизованих глобальних організацій. Керівниця українського бюро AI Оксана Покальчук на знак протесту звільнилася. Так само вчинив і співзасновник шведського бюро Пер Вестберг та ще 80 співробітників норвезького офісу. Керівник фінського бюро Франк Йохансон повідомив, що після публікації звіту організація втратила 400 донорів.

Але центральний офіс продовжує слідувати стратегії ігнорування проблеми: недоліків своєї роботи в AI не визнають, факти опитування людей у фільтраційних таборах заперечують. Генеральний секретар організації Аньєс Каламар взагалі оголосила критиків «ботами і тролями» та звинуватила їх у «пропаганді війни». Аналогічну позицію публічно відстоює старший кризовий радник AI Донателла Ровера, яка до того ж знялася у маніпулятивному фільмі CBS про «зникнення» західної військової допомоги в Україні.

російські пропагандисти прогнозовано намагаються витиснути максимум зі звіту AI. Адже росіяни оголошують «базами «Азову» всі знищені ними українські цивільні об’єкти, включаючи пологовий будинок і драматичний театр у Маріуполі.

російські дипломати також спробували ув’язати претензії Amnesty до українських військових із власними зусиллями, спрямованими на дискредитацію і блокування західної військової допомоги Україні.

Посольство рф у США звинуватило Вашингтон у «накачуванні України зброєю».

російські пропагандисти використали нейтральні публікації у західних медіа для просування власних наративів на російськомовну аудиторію. 5 серпня було опубліковано низку підбірок анонімних коментарів із тенденційними заголовками. Вони мали створити враження несприйняття української позиції і Зеленського персонально на Заході

Тож для російської пропаганди звіт Amnesty International став черговим «доказом» «нацистської» природи «київського режиму» та аргументом для просування антиукраїнських наративів. Звинувачення Збройних сил України у порушенні правил та звичаїв війни має урівняти в очах західної аудиторії обидві сторони конфлікту, а також ще більше демонізувати українців в очах росіян. 

Насамперед на внутрішню і на українську аудиторії розраховний меседж про «втому Заходу від України», в якості доказу якої росіяни намагаються представити звіт. кремль відмовляє в суб’єктності як Україні, так і Amnesty International. Пропагандисти змальовують ситуацію як гру ляльководів із маріонетками, якими, на їх думку, є і Київ, і міжнародні правозахисники.

Принциповим питанням для кремля є блокування західної військової допомоги Україні. Тому кейс Amnesty пропаганда намагається використати з цією метою, паралельно просуваючи  тему «розкрадання» та «колосальних втрат» наданої Заходом техніки та озброєнь.