За місяць – від 10 липня до 14 серпня – лінія фронту майже не змінилася ні на користь України, ні Росії.

Водночас у Міністерстві оборони США припускають, що переламний момент у війні відбудеться у першій половині вересня.

Таку оцінку висловив прдеставник Пентагону.

“За місяць жодних видимих поступів. Перелом — перша половина вересня. Закінчення активної фази війни із звільненням правобережної Херсонщини і частини Приазов’я — січень 2023 року. Далі все залежить від багатьох чинників, але ініціатива на той час остаточно буде перехоплена Україною. Повне закінчення гарячої фази – осінь 2023 року”, – описав план звільнення України представник Пентагону.

Росіяни розуміють, що рано чи пізно Кримський міст буде знищений, і вони готуються до цього.

Військовий експерт Олег Катков впевнений, на цей випадок вони знайшли альтернативу – пробили собі сухопутний коридор. За його словами, цей сухопутний коридор дозволить доставляти зброю та техніку через Маріуполь та Мелітополь.

Про це у стрімі одного з українських телеканалів розповів головний редактор Defence Express Олег Катков.

“Знищення Кримського мосту відбудеться, рано чи пізно. На мою думку, росіяни вже були готові до його ліквідації. Окупанти захистили кримський міст настільки, наскільки могли. Тому, якщо пан Данілов говорить про знищення кримського мосту, росіяни стягують туди весь захист, а ми натомість б’ємо по аеродромі – це означає, що все спрацювало”, – зауважив він.

Нагадаємо, що так звані представники “влади” Криму після чергової “бавовни” почали таємно втікати до Росії. Для цього вони вирішили закрити Кримський міст, щоб спокійно залишити півострів.

Керченський міст не мав би працювати до 6 години ранку 17 серпня. А щоб росіяни точно не їхали по ньому, чиновники окупаційної “влади” поширили чутки про нібито “атаку ЗСУ”.

Про це повідомляють ЗМІ з посилання на розвідку.

За даними української розвідки, російсько-окупаційна “влада” запустила фейк, щоб налякати “туристів” з РФ, які уже затрималися на півострові, що начебто Україна може обстрілювати міст. Причиною закриття мосту називають роботу ППО, а для того, аби “убезпечити людей від уламків”, потрібно його закрити. Насправді ж “влада” збираються разом із родинами та майном таємно і тихенько втекти.

На фоні успіхів ЗСУ в Криму, варто зазначити, що військовий експерт Олег Жданов вважає, що росіяни накопичують ракети для декількох  ударів в період від 23 до 25 серпня. І нинішні рідкісні та короткі тривоги по областях він називає «затишшям перед бурею».

«Окупанти розуміють, що 24 серпня – це буде День Незалежності України. 23 серпня ми ще святкуємо День Державного Прапора України. Я думаю, вони просто накопичують ту кількість ракет для того, щоб завдати, максимально за можливості, масований ракетний удар по нашій території. Можливо, буде декілька (ракетних ударів – ред.), які вони розтягнуть в часі. Вони так просто це не залишать. І це затишшя, я думаю, перед бурею”, – попереджає Олег Жданов.

Політолог Петро Олещук, коментуючи ризики для України на 23-24 серпня, зауважив, що у Кремля існує традиція – псувати свята, тиснути психологічно на українців саме у подібні дні.

«Логічно очікувати, що на цей день вони приготували щось таке особливе», – висловився політолог в ефірі.

Політолог Тарас Семенюк теж каже, що Росія, очевидно, готує провокації на День Незалежності України. А військовий експерт Олександр Коваленко вказує на те, що окупанти останнім часом масово знімають зі зберігання і звозять до України зенітні керовані ракети для С-300, які переважно використовують  на поверхні.