Напередодні чергового засідання РНБО відбулася розмова Міністра закордонних справ Дмитра Кулеби та держсекретаря США Ентоні Блінкена. Одразу після цього РНБО вдарило по телеканалах “пулу Медведчука”. Посол України в США Оксана Маркарова, запевняє, що рішення готувалось багато місяців, отож від дзвінка Блінкена не залежало.

В інтерв’ю “Лівому берегу”, вона наголосила, що санкції РНБО не та річ, яку можна підготувати та запровадити всього за кілька годин, а отже розробка цього питання велася уже давно.

“Частина коментаторів нині намагається бажане видавати за дійсне, прив’язуючи самостійні рішення української влади до дзвінків із Вашингтона. Однак давайте не будемо недооцінювати ту величезну кількість небайдужих патріотичних людей, які працюють в органах державної влади України”, – пояснила Маркарова.

Пані посол відзначає, що схвалення дій української влади іноземними парктнерами сигналізує про те, що урядовці рухаються у правильному напрямку.

Однак, США дещо по-іншому сприймають процес боротьби з олігархами. Для них важливо, щоб усі учасник гри діяли в рівних умовах.

“У своєму передвиборчому бюлетені щодо України Джо Байден наголосив на пріоритетності встановлення верховенства права в нашій державі, боротьбі з корупцією. І в цьому полягає ідея всього цивілізованого світу: встановлення рівних правил гри для всіх, що надає рівний доступ до економічних благ”, – зауважила Маркарова.

Країни заходу не визнають нормальною ситуацію, коли в руках однієї людини сконцентровані усі можливості використання ресурсів держави для задоволення власних цілей та потреб. Кожна така спроба має бути неодмінно зупинена.

Зазначимо, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба поговорив з держсекретарем США Ентоні Блінкеном 1 лютого. За словами глави МЗС, вони обговорили стратегічне партнерство між Україною та США. А про санкції щодо нардепа від ОПЗЖ Тараса Караса Козака та так званих медведчуківських каналів на засіданні РНБО повідомили 2 лютого.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.